10 bin yeni personel alınacak

11.03.2022
10 bin yeni personel alınacakSıhhat Bakanı Fahrettin Koca, 10 bin yeni sözleşmeli sıhhat mensubu ve 10 bin devamlı işçi alımı yapılacağını duyurdu.


Fahrettin Koca: 10 bin yeni personel alınacak

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda, atama bekleyen sıhhat personellerini sevindirecek haberi duyurdu.

Fahrettin Koca: “Bakanlığımız, Cumhurbaşkanlığınca verilen atama izniyle, 10 bin sözleşmeli sıhhat mensubu ve 10 bin devamlı işçi alımı daha yapıyor.” ifadelerini kullandı.

10 BİN SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ALINACAK

Fahrettin Koca’nın geri kalan detaylı açıklaması:

“Bu çerçevede, KPSS puanına gore ÖSYM tarafınca yapılacak merkezi yerleştirme ile 10 bin sözleşmeli sıhhat mensubu alım sürecini başlatıyoruz. Branş dağılımlarını da içeren bilgiler, tercih kılavuzu hazırlanmak suretiyle ÖSYM’ye gönderildi. Alım şu unvanlarda yapılacak.

ALIM YAPILACAK UNVANLAR

5.175 Hemşire, 800 Ebe ve 3.293 Sıhhat Teknisyeni/ Sıhhat Teknikeri olmak suretiyle Psikolog, Toplumsal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sıhhat Fizikçisi.

10 BİN SÜREKLİ İŞÇİ ALINACAK

Ek olarak temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri, şoförlük hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak öteki hizmetlerde vazife yapmak suretiyle toplam 10 bin devamlı işçi alımı yapılacaktır.

SÜREKLİ İŞÇİ BAŞVURU TARİHLERİ 15-21 MART

Devamlı İşçi Başvuruları 15 Mart 2022 – 21 Mart 2022 tarihleri içinde Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) https://esube.iskur.gov.tr adresi üstünden yapılabilecektir. Bakanlığımızca yapılacak 20.000 yeni atama sıhhat camiamıza, yeni arkadaşlarımıza ve milletimize hayırlı olsun.”

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir