1001 İcat ve Sırlar Kütüphanesi Full İzle Türkçe

18.02.2021

1001 icat ve sırlar kütüphanesi full izle Türkçe; Film 13 dakika, kısa olmasına rağmen, yine de dikkate değer bir üretim olmuş ve harika bir şey 1001 İcat Ve Sırlar Kütüphanesi Belgeseli ile Müslümanların Altın Çağından bahsediliyor. Batı İslami döneminde yaşamış Karanlık Çağ olarak adlandırılan döneme ışık tutma niteliğindeki bu film çok hoşunuza gidecek..

1001 İcat ve Sırlar Kütüphanesi Full İzle Türkçe

Sinema dünyasının tanınan simalarından biri olan Oskar ödüllü efsanevi aktörü Sir Ben Kingsley, karanlık diye adlandırılan bu çağa ışık tutmak için çekilen bu filmde Müslüman uygarlığının bilimsel mirası üzerine yapılmış bu belgeselde başrol oyuncusu olarak yerini aldı. “1001 Buluş ve Sırlar Kütüphanesi” isimli mini-film, daha önce Londra’daki Bilim Muzesi’nde halkın ziyaretine açılmış olan dünya çapında gezen bir sergiye eşlik ediyor. 1001 Buluş sergisi, Haziran 2010’da Londra Bilim Muzesi’nde ağırladığı 400 bin ve tarihi İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda ağırladığı 390 bin ziyaretçisiyle kapalı gişe rekorları kıran konaklama süresini tamamlamış oldu.

1001 İcat ve Sırlar Kütüphanesi Belgeseli

Sir Ben Kingsley filmde, bir grup okul öğrencisini Müslüman uygarlığının önde gelen bilim adamlarını ve mühendislerini tanıtmak için aydınlatıcı bir yolculuğa çıkaran gizemli bir kütüphaneci rolünde. Kütüphanecinin, daha sonra 12.yüzyılın mühendislik dehası el-Cezir olduğunu izleyip, diğer alimlerle de tanışacaksınız.

  • Oyuncular:Ben Kingsley, James Holly, Courtney George, Rhiann Connor, Stewart Scudamore, Andrew Bridgmont, Nicholas Khan, Tara Jafar, Samantha Edmonds
  • Yönetmen:Alan Deakins
  • Yapım yılı:2012 ABD, USA
  • Tür:Teknoloji & icatlar, Türkçe Dublaj
  • İzlenme:17.407 İzlenme
  • Yorum:3 yorum
  • Süre:13 Dakika
  • Diğer adı:1001 Inventions and The Library of Secrets
  • Tarih:
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.