2. Dünya Savaşı’ndan kalma tank kapanları, Kiev savunmasında kullanılıyor

12.03.2022
2. Dünya Savaşı’ndan kalma tank kapanları, Kiev savunmasında kullanılıyorKiev Müzesi’nden çıkarılan, 2. Dünya Savaşı’ndan kalma tank kapanı, Ukrayna’nın başkentinin savunması için barikat olarak kullanılıyor.

İkinci Dünya Savaşı`nda Nazi tanklarına karşı Kiev’in savunulması için kullanılan ve bir müzede sergilenen tanksavar demir kirpiler, Rus güçlerinin kente ihtimaller içinde girişine karşı tekrardan başkent sokaklarına konuşlandırıldı.

UKRAYNALILAR KİEV’İ SAVUNMAK İÇİN HER ŞEYİ KULLANIYOR

Ukrayna yönetimi, Rus güçlerinin ihtimaller içinde saldırısı sebebiyle başkent Kiev’in savunulması için ellerindeki tüm malzemeleri kullanmaya çalışıyor.

Kiev’e giden ana yolların yanı sıra kentteki nerede ise her sokakta alınan muhteşem önlemler dikkati çekiyor.

2. Dünya Savaşı’ndan kalma tank kapanları, Kiev savunmasında kullanılıyor – FOTO GALERİ

2. Dünya Savaşı’ndan kalma tank kapanları, Kiev savunmasında kullanılıyor – VİDEO

NAZİLERE KARŞI KULLANILAN KAPANLAR KURULDU

Ukraynalılar bulabildikleri her malzemeyle ihtimaller içinde saldırılarda Rus zırhlıları ve tanklarını engellemek için yollara barikatlar kurdu.

2. Dünya Savaşı ndan kalma tank kapanları, Kiev savunmasında kullanılıyor #1

İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi tanklarını engellemek için kullanılan ve Kiev Müzesi`nde sergilenen demir kirpiler tekrardan başkentin sokaklarına yerleştirildi.

2. Dünya Savaşı ndan kalma tank kapanları, Kiev savunmasında kullanılıyor #2

Nazilere karşı kullanılan bu anti tank kirpileriyle Kiev’e girmeleri halinde bu kez de Rus tankları ve zırhlıları engellenmeye çalışılacak.

2. Dünya Savaşı ndan kalma tank kapanları, Kiev savunmasında kullanılıyor #3

2. Dünya Savaşı ndan kalma tank kapanları, Kiev savunmasında kullanılıyor #4

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.