2020 Dünya Yılın Otomobil Ödülleri Belli Oldu

21.06.2020
2020 Dünya Yılın Otomobil Ödülleri Belli Oldu

Teknolojik ürünlerin başında gelen ve her insanın dikkatini çeken ürünler olan otomobiller, her geçen sene daha farklı detay ve tasarımlar ile donatılarak tüketicisinin karşısına çıkarılıyor. Otomobiller artık ihtiyaç olan taşıma durumundan çok daha farklı noktalara gelmiş ve kişilere büyük kolaylıklar sağlarken büyük bir ruhsal tatmin de vermektedir.

Farklı üretici firmalar tarafından üretilen son model otomobiller, farklı tasarım ve donanımları ile, otomobil meraklılarını büyülüyor. Her yıl düzenlenen büyük bir organizasyon ile, bu üretilen araçlar arasında bir yarışma yapılıyor ve her sene belirli kategorilerde farklı araçlar yılın otomobili unvanını alıyor.

Yılın Otomobil Ödülleri Kategorileri

Otomobil üreticisi firmalar tarafından farklı tarzlarda üretilen araçlar, yarışmada bulundukları kulvarda adaylığını koymaktadır. Kişisel otomobiller, ticari araçlar, arazi araçları, tasarım dalında en iyi araç, en iyi performansa sahip araç ve benzeri kulvarlar bulunan bu sıralamada, farklı markalar birincilik elde edebilirken, hak edişe bağlı olarak tek bir marka da bütün birincilikleri elde edebilir.

2020 Yılının Otomobil Ödüllerini Kazananlar

2020 yılının en iyileri olarak belirlenen seksenden fazla ülkenin temsilcilerinden oluşan kurul tarafından oylandı ve belirlendi. Bu senenin en iyileri, ödüllerini ve unvanlarını teslim aldı.

En iyi arazi aracı kategorisinde şık tasarımı ile göze çarpan KİA markasının Telluride modeli, rakiplerini eleyerek 2020 yılının en iyi arazi aracı unvanını aldı. KİA markası bu kategoride Mazda markasının iki modeli ile finale kalarak, Mazda markasının Mazda3 ve Mazda CX-30 modellerini eleyerek birinciliği aldı.

Porsche markasının Taycan modeli iki kategoride şampiyonluk kazanarak bu senenin en iyi performans otomobili ve en lüks aracı kulvarlarında birinciliği elde etti. Her yıl göze çarpan birçok model tasarlayan Porsche markası bu sene de farklı ve şık tasarımı ile tüm dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

2020 yılının en iyi şehir otomobili ödülünü yine KİA markasının elektrikli aracı Soul EV kazandı. KİA markası bu dalda Volkswagen ve Mini Cooper gibi markaları geride bıraktı.

Senenin en iyi tasarımlı aracı ise Mazda markasının Mazda3 modeli seçildi. Mazda çıkardığı b model ile Porsche markasını da geride bırakarak değer kazandı.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.