2021 senesinde CİMER’e üstün dereceli müracaat!

28.12.2021
2021 senesinde CİMER’e üstün dereceli müracaat!


Devlet ile toplum arasındaki iletişimi daha sıkı tutmanın bir yöntemi olarak görülen CİMER(Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi), Türkiye Cumhuriyeti’ndeki bir vatandaşın her türlü şikayetlerini yapabileceği bir yer olarak biliniyor. Halkın şikayetlerinin değerlendirilmeye alındığı CİMER’e, 2021 senesinde oldukça sık başvuruldu.

Twitter yeni şikayet sistemi üzerine çalışıyor!


Twitter yeni yakınma sistemi üzerine çalışıyor!

Twitter, kısa sürede yakınma sistemi üstünde geliştirme yaptıklarını deklare etti. Kullanıcılar artık daha detaylı yakınma sunabilecek.

2021 senesinde CİMER’e 6 milyon müracaat yapılmış oldu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Durmuş Ersoy, 2021’in son günlerinde CİMER’e meydana getirilen başvurular hakkında konuştu. Ersoy’un aktardığı verilere bakılırsa günde averaj 17 bin müracaat olmak suretiyle yıl süresince 6 milyon yakınma başvurusu yapılmış oldu. Ersoy, tüm başvurulara dönüş yapabilmek için ellerinden geleni yaptıklarını söylemiş oldu.

Milliyet’ten Aslıhan Altay Karataş’ın haberine bakılırsa, toplumsal ve ekonomik hayata ilişkin başvurular genel olarak birinci sırada yer ediniyor. Her mevzudan şikayetlerin de bulunduğunu belirtilirken rüyasını anlatıp tabirini soranlar bile bulunmuş olduğu aktarıldı. Durmuş Ersoy, mevzuya ilişkin şunları söylemiş oldu.

Toplumsal ve ekonomik hayata ilişkin başvurular birinci sırada, eğitim ve sağlık mevzularında da oldukca fazla müracaat alıyoruz. Başvuruların yüzde 45’i talep içerikli. Günde averaj 17 bin müracaat geliyor. Yıl sonunda averaj 6 milyon 100 bin müracaat almış olacağız. Bunların içinde her gün müracaat oluşturan yurttaşlarımız, her hafta ‘Hayırlı Cumalar’ diye bildiri atan, görmüş olduğu rüyasını özetleyen ve rüya tabiri isteyen, sevilmiş olduğu dizinin bir bölümünün kendi mahallesinde çekilmesini isteyenler de var.

CİMER’ı evlatların sık kullanımı da dikkatlerden kaçmadı. 2021’de meydana getirilen 6 milyon başvurunun çoğunluğu İstanbul, Ankara ve İzmir’den geldi. İçeriği fark etmeksizin tüm başvurulara dönüş yapmak istediklerini belirten Ersoy, 6 milyon başvurunun yüzde 91’inin cevaplanmış durumda bulunduğunu belirtti.

CİMER müracaat sistemini iyi mi yorumluyorsunuz? Siz asla kullandınız mı? Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.