2021 Toyota RAV4 PHV Tanıtıldı Özellikleri

07.08.2020
2021 Toyota RAV4 PHV Tanıtıldı Özellikleri

2021 Toyota RAV4 PHV aracı, yüksek verimlilik ve güç ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkarak Plug-İN hibrit modeli ile tasarruflu ve yüksek performans sunmayı amaçlıyor. En çok tercih edilen ve en güçlü kompakt olan SUV modelini göreceğiz.

İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürülen SUV modeli araç, Japonya’ya da tanıtıldı. Türkiye’de çıkıp çıkmayacağı ise tam olarak bilinmiyor. Dilerseniz, 2021 de beklenen 2021 Toyota RAV4 Prime özellikleri konusuna göz atalım;

2021 Toyota RAV4 PHV Özellikleri

2020’nin ikinci yarısı itibari ile çıkması beklenen araç, 302 beygir gücüne kadar çıkabiliyor. Zaten aracın özelliklerine başlamadan önce beygir gücünden de anlayacağız üzere araç bir hayli performans sağlıyor.

RAV4 plug-in hibrit teknolojisi ile donatılan araç RAV4 hibrit modelinden yaklaşık olarak yüzde 38 daha güçlü. Sadece 6 saniye içerisinde 100 kilometre  hıza ulaşabilecek bu araçta yok yok diyebiliriz.

Segmente Göre Yüksek Performans Sunuyor

2021 Toyota RAV4 PHV özellikleri arasında hibrit özelliği en dikkat çeken özelliklerinden birisi oldu. Aracın hibrit modeli yaklaşık olarak bir batarya ile 62 kilometre yol gidebiliyor. Tabi, fiziki ve teknik şartları da işin içine katarsak bu zaman daha da daralabilir. Araçta 2.5 litrelik dört silindirli motor mevcut. Bunun yanında da Toyota Hibrit Sistemi var. Lityum iyon batarya olan araçta bu batarya zeminin alt ve orta kısımlarına yerleştirildiği için RAV4’ün ağırlık merkezini bir nebze de olsa düşürmeye yardımcı oluyor.

4WD elektrikli sistemi olan araçta ıslak ve karlı zeminlerde daha iyi kontrol sağlamakta mümkün hale geliyor. Aracın şarj süresi ile yaklaşık 5.5 saat olarak aktarıldı. Tabi, bu şarj süresi 200 voltluk bir priz aracılığı ile bu kadar yüksek.

2021 Toyota RAV4 PHV İç Tasarımı

2021-toyota-rav4

Araç içerisinde Kırmızı ve siyah tonlarında bir tasarım mevcut. Ayrıca, suni ve deri koltuklarda dikkat çekmiyor değil. Tabi, bu koltuklar sportif bir his uyandırıyor. Aynı zamanda aracın içerisinde 9 inçlik bir bilgilendirme ekranı da mevcut. Kör nokta izleme ve park sensörlerini de barındıran Toyota Safety Sense paketini de unutmamak gerekiyor. Aracın SE modeli 38.100 dolar iken XSE modeli 41,425 dolar.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.