2022’nin süper içeceği: Patates sütü iyi mi yapılır

01.02.2022
2022’nin süper içeceği: Patates sütü iyi mi yapılırPatates, beslenme seçimi ne olursa olsun listede kendisine yer bulanlardan. Haşlaması, kızartması, püresi… Peki bir de sütü bulunduğunu söylesek? İşte patates sütü tarifimiz…


2022'nin süper içeceği: Patates sütü nasıl yapılır

Geleneksel sofraların baş tacı patates, 2022 yılının trend yiyecekleri listesine değişik bir tarifle giriş yapmış oldu.

Her haliyle nesiller boyu damaklarımızı şenlendiren patates, artık süt halinde de tüketilebiliyor.

SAĞLIKLI BİR ALTERNATİF

Potasyumdan varlıklı, selenyum deposu, sodyumdan düşük olması sebebiyle kalp damar sağlığını korur ve gerilim hastalığında yararlı olan patates, hem ekonomik hem de sıhhatli.

Öte taraftan patates sütü; badem sütü, soya sütü, yulaf sütü benzer biçimde seçenekleri de bulunan vegan tüketicilere yeni bir alternatif olarak da ilgi görüyor.

2022 nin süper içeceği: Patates sütü nasıl yapılır #1

PATATES SÜTÜ TARİFİ

Patatesleri küp küp bölün ve haşlamak için tencereye atın. Haşlanmış patatesleri ve tencereden ayırdığınız patates suyunu blendera ilave edin ve ortalama 5 dakika yüksek devirde karıştırın.

Peşinden patates karışımını tülbentten geçirerek pürüzsüz bir sıvı elde edin. Minimum iki saat soğuduktan sonrasında süt içilecek kıvama ulaşacaktır.

2022 nin süper içeceği: Patates sütü nasıl yapılır #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.