21 gün süresince her sabah kuru üzüm suyu içerseniz…

02.02.2022
21 gün süresince her sabah kuru üzüm suyu içerseniz…Kuru üzümün yararları, her sabah içilen kuru üzüm suyu yardımıyla iki katına çıkıyor. Vücut için bulunmaz bir nimet olan kuru üzüm suyunu 21 gün süresince ve aksatmadan içmeniz gerekiyor.


21 gün boyunca her sabah kuru üzüm suyu içerseniz...

Bolca oranda vitamin ve mineral içeren besinlerin başlangıcında gelen kuru üzüm hem sağlığa oldukça yararlı hem de bir enerji deposu.

Her sofrada baş köşede olması ihtiyaç duyulan kuru üzüm; bitkinlik ve depresyon şeklinde faktörlerin önüne geçiyor. Üstelik zihni açıyor ve okul çağındaki küçüklere büyük yarar sağlıyor.

Mide hastalıklarına iyi gelen kuru üzüm; kolesterol seviyesini düzenliyor ve sindirim sisteminin çalışmasına yardım ediyor.

Kalp ve damar hastalıklarının önüne geçen kuru üzümü her gün bir avuç tüketmeniz bile bu tesirleri fazlasıyla almanızı sağlayacak.

Ek olarak en mühim etkilerinden birisi sinir hücrelerini güçlendirerek beyinin fonksiyonlarını çoğaltması. Bu da ileri yaşlarda görülme ihtimali olan unutkanlık şeklinde hastalıkları önlemeye destek oluyor.

Tıpkı kuru üzüm kadar bol miktarda faydası olan suyunu ise 21 gün süresince ve her sabah içmeniz oldukça mühim. Akşamdan hazırlayacağınız kuru üzüm suyunu, yanınızdan ayırmayın.

Peki, 21 gün süresince kuru üzüm suyu içmek ne işe yarar, hangi yararları verir? İşte yanıtı…

21 GÜN BOYUNCA KURU ÜZÜM SUYU İÇERSENİZ…

  • İçerdiği antiseptik maddeler yardımıyla sindirimi kolaylaştırır.

  • Yiyecek borusu, mide ve bağırsaklardaki biriken toksin kalıntılarını idrar yolu ile vücuttan atmaya yardım eder.

  • 21 gün süresince kuru üzümlü suyu içerek, karaciğerin zarında biriken zararı olan hücrelerden kurtulabilirsiniz. Kuru üzüm suyu karaciğeri temizlemenin yanı sıra zararı olan hücrelere karşı koruyucu bir güç oluştuuryor.

  • Mideyi korumak, bulantı ve yaşanmış olan krampların önüne geçmek için 21 gün süresince üzüm suyu tüketin. Ek olarak kuru üzüm suyu yardımıyla ağız kokusu derdinden kurtulma şansınız oldukça yüksek.

21 gün boyunca her sabah kuru üzüm suyu içerseniz... #1

  • Uzmanlar, 21 kuru üzümün kolesterol seviyesinin düşürmesinin yanı sıra damar tıkanıklığını önleyerek kalp rahatsızlığının yaşanma olasılığını azalttığını belirtiyor.

  • Organik antioksidan deposu olan üzüm, vücudu her gün temizleyerek bağışıklığı güçlendiriyor.

  • Hastalıklar karşısında vücudun direncini artırmasının yanı sıra genç hücrelerin sayısını artırarak cildin daha parlak ve diri görünmesini sağlar.

  • Uzmanlar trigliserit seviyesini düşürmek için gene kuru üzüm suyunun tüketilmesi icap ettiğini vurguluyor.

KURU ÜZÜM SUYU NASIL HAZIRLANIR?

Evinizde bulunan 400 gramlık kuru üzümleri güzelce sudan geçirin. Arkasından bir tencerede 4 su bardağı suyu koyun ve kaynatın. Kaynayan suyun içine kuru üzümleri ilave edin. Bu suyu bigün dinlendirin. Süzdükten sonrasında ise arzu ettiğiniz zaman içebilirsiniz.

21 gün boyunca her sabah kuru üzüm suyu içerseniz... #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.