3. Dünya Savaşı gelir mi?

11.03.2022
3. Dünya Savaşı gelir mi? 

class=”medyanet-inline-adv”>

Dünyaca oldukça eleştiri zamanlardan geçiyoruz. “Bizi nükleer bir tehdit bekliyor mu”, “3. Dünya Savaşı kapıda mı”, “Pandemi 2 yılımızı yedi, yeni belalar mı kapıda” şeklinde, her insanın aklında bir sürü sual işareti var…. Geçenlerde dertlenip bir twit attım. Dertlendim derken durup dururken değil doğal… Gökyüzündeki göstergelerle baktığımdan… Malum, aynı sual işaretleri benim aklımda da var. “Dünyanın son iyi günlerini yaşıyoruz galiba” dedim fakat bunun birazcık sert bir cümle bulunduğunu fark edip ne kastettiğimin altını dolduran bir yazı yazmak istedim. Bu yazıda sizi hem tarih hem de astroloji yolculuğuna çıkaracağım.

“3. Dünya Savaşı çıkar mı” sorusuna net bir şeyler söylemek için 1. Dünya Savaşı ve 2. Dünya Savaşı’nın sema pozisyonlarına bakmak ve benzerlikler olup olmadığına kanaat getirmemiz gerek. Zira benim yaptığım astroloji yorumu, daha oldukca karşılaştırma ve karşılaştırma üstüne kurulu… Doğrusu geçmişte benzer sema pozisyonlarında neler bulunduğunu anlayarak önümüzdeki süreci değerlendiriyorum. Astrolojiyi bu şekilde kullanmak bana daha tutarlı bilgiler edinmem mevzusunda destek oluyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

Mühim bir savaşın olması, bu savaşın dünyanın ve nesillerin kaderinde mühim bir rol oynaması için nesil gezegenleri dediğimiz Uranüs, Neptün ve Plüton’un hareketleri mühim! Bu gezegenlerin Zodyak üstünde tam dönüşü Uranüs’ün averaj 84 yıl, Neptün’ün averaj 168 yıl ve Plüton’unsa averaj 250 yıl! Bu gezegenler yavaş hareket ettiklerinden dolayı nesil arası farklıları, toplumların geçirdiği süreçleri, toplumsal, ekonomik ve toplumsal gelişim hikâyelerini anlatırlar. Bir de doğal ki Güneş ve Ay tutulmaları oldukca önemlidir. Şundan dolayı tutulmalar kaçınılmaz olanı anlattığı şeklinde, 18 aylık minik periyotlardaki nabzın ne işe yaradığını anlamamız açısından da kıymetli! Bu minik astrolojik bilgilerin arkasından karşılaştırma yapabilmek için 1. ve 2. Dünya Savaşı sırasındaki sema dizilimleri nasıldı; bakalım. 

Savaşlar hep Plüton’la ilgilidir 

1. Dünya Savaşı 28 Temmuz 1914’te başladı, 11 Kasım 1918’de sonlandı. 1914’te senesinde gökyüzünde Plüton Yengeç burcunda… Burası oldukca mühim! Yıl 2022; Plüton Oğlak burcunda, Yengeç burcunun tam karşısında; buna yarı Plüton döngüsü diyoruz. Cenk esnasında Neptün Yengeç burcunda, Uranüs Kova burcundaymış. Tutulmalarsa Başak- Balık aksında başlayıp, İkizler-Yay aksındayken sonlanmış. Plüton Yengeç için not düşmemin sebebi şu: Plüton büyük değişiklik ve dönüşüm anlamına gelir. Plüton bir burca geçmiş olduğu andan itibaren o burcun temsil etmiş olduğu tüm yapıları yıkar, yok eder ve yerine yeni bir seviye getirir. Plüton’un mitolojideki karşılığı ölüler diyarının tanrısı Hades’tir. Büyük yıkımlar, ölümler, mecburi değişiklik ve dönüşümler; yer altı, gizlilik içinde yürütülen işler, baskı oluşturmak, manipüle etmek, ruhsal üstünlük sağlamak, maden ocakları, petrol, nükleer mevzular ve savaşlar hep Plüton’la ilgilidir.

class=”medyanet-inline-adv”>

1914’te Plüton Yengeç burcuna geçerek Yengeç burcunun temsil etmiş olduğu mevzularda büyük bir yıkım, değişiklik ve dönüşüm sürecini başlatmış oldu. Yengeç burcu astrolojide; vatani mevzuları, milliyetçilik duygusunu, güvenli alanları, beslenmeyi, ülke ve aileyi korumayı temsil eder. Plüton Yengeç’te 1939 yılına kadar gezi etmiş.

1. Dünya Savaşı’nın sebeplerine ve sonuçlarına baktığımızda neler görüyoruz: Fransız İhtilali’yle yayılan ‘milliyetçilik’ düşüncesi, devletlerin ‘bağımsızlık’ isteklerinin artması, hammadde ve ‘sömürge’ arayışı ve normal olarak sınırları korumak için tabanca ticareti… Polonya, Çekoslovakya, Yugoslavya ve Macaristan isminde yeni devletler kuruldu. Birçok yeni siyasal rejimler ortaya çıktı. Yengeç burcu sembolizminin ne kadar tıkır tıkır çalıştığını ve bunun Plüton’la özdeşleşmiş olduğu görüyoruz.

class=”medyanet-inline-adv”>

2022 yılının sema dizilimlerine baktığımızda… 

Şimdi de 2. Dünya Savaşı’ndaki sema pozisyona bakalım… Cenk 1. Eylül 1939’da başladı, 2 Eylül 1945’te sonlandı. 1 Eylül 1939’da Plüton Aslan burcuna yeni geçmiş, Uranüs Boğa burcunda, Neptün Başak burcunda, Jüpiter Koç burcunda… Tutulmalar Boğa-Akrep burcuyla başlamış ve İkizler-Yay tutulmaları zamanı sonlanmış. Oldukca ilginçtir ki her iki savaşın başladığı vakit Plüton’un yeni burç değiştirdiği zamana denk geliyor. 1. Dünya Savaşı’nda Plüton Yengeç burcuna geçiş yapmıştı, Yengeç sembolizmi çalışmaya başlamıştı. 2. Dünya Savaşı’ndaysa Plüton Aslan burcuna geçer geçmez başlıyor. Aslan burcu astrolojide; krallıklar, despotluk, tek olmak, yönetmek, hırslar ve güç kazanmakla ilgilidir. 2. Dünya Savaşı’nın sebeplerine baktığımızdaysa devletlerin gelişme ve denetim etme isteği, ideolojilerin çatışması, ekonomik buhranlar, Almanya’ya iktidara gelen Nazi rejiminin dünyada ari bir ırk yaratma isteği ve yeni bir dünya düzeni kurup burada tek başına olma emellerini görüyoruz. Tam da Plüton’un Aslan burcundaki seyrine uygun sembolikler çalışmış 2. Dünya Savaşı başlangıcında…

class=”medyanet-inline-adv”>

Geldik 2022 yılına… Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesiyle süregelen, ilkin Avrupa’nın sonrasında ABD’nin Rusya’ya yaptırımlarıyla devam eden ve dünya politik sahnesinin inanılmaz karıştığı, ekonomik, enerji ve besin olarak büyük bir krize doğru sürüklendiğimiz bir dönemdeyiz.

Bu senenin şu demek oluyor ki 2022 yılının sema dizilimlerine baktığımızda; Plüton Oğlak burcunun son derecelerinde ve 2023’te Kova burcuna geçiş meydana getirecek ki bence burası oldukca mühim! Uranüs Boğa burcunda gezi ediyor ki 2. Dünya Savaşı’nda da aynı pozisyondaydı. Boğa burcunun temsil etmiş olduğu para, iktisat mevzusundaki buhranı konu alıyor bizlere. 2. Dünya Savaşı döneminde de büyük ekonomik bunalım vardı, şimdi de dünyada artan enflasyon, ambargolar, üretim ve ham madde sıkıntıları yaşanıyor. Tutulmalar Boğa-Akrep aksında meydana gelmeye başladı ki 2. Dünya Savaşı esnasında da aynı konumdaydı. 

class=”medyanet-inline-adv”>

Bu illa 3. Dünya Savaşı çıkacak anlamına gelmiyor 

Jüpiter bu yıl 11 Mayıs’tan sonrasında Koç burcuna geçiş meydana getirecek ki 2. Dünya Savaşı’nda da Koç burcundaydı. Neptün’se şu an Balık burcunda… 2. Dünya Savaşı esnasında Başak burcundaydı. Başak-Balık karşıt burçlardır. Neptün 2. Dünya Savaşı sırasındaki konumunun tam karşısında. Bu bir döngüdür; Neptün yarı döngüsü…

Astrolojide gezegen döngüleri önemlidir. Her tam tur yada yarı turlarda bundan önceki devrin sonuçlarının kontrol edilmiş olduğu süreçleri anlatır. Şimdi her iki harpte Plüton ilkin Yengeç burcuna yeni geçmişti, 2. Dünya Savaşı’ndaysa Aslan burcuna yeni geçmişti. Benzer bir örüntü var. 2023’te 23 Mart günü Plüton Kova burcuna geçiş meydana getirecek.

Plüton’un Kova burcuna geçmesiyle 2. Dünya Savaşı’ndaki gökyüzüne benzer pozisyonlar oluşmuş olacak. Doğal bu illa 3. Dünya Savaşı çıkacak anlamına gelmemekle beraber, eğer ki bu örüntüler doğru çalışıyorsa oldukça kuvvetli bir ihtimali doğuruyor. Ve bu sefer Kova burcunun sembol etmiş olduğu mevzular üstünden bir cenk ortamının oluşabileceğini söyleyebiliriz, öteki tüm göstergelerle beraber… Kova burcu astrolojide; özgürlük, isyan, toplumların yöneticilere karşı gelmesi, sivil ayaklanma, teknoloji, bağımsızlık, birlik ülkelerin kurulması şu demek oluyor ki birkaç ülkenin bir araya gelmiş olarak yeni bir oluşuma gitmesi, yeni bir seviye ve sistem kurması, bilimsel gelişmeler, enerji kaynakları, uranyum ve yeni bir dünya düzeni arayışı sembolize eder. 

2022’de bir dünya savaşının çıkacağını sanmıyorum 

Ay düğümleri aslına bakarsan Boğa-Akrep aksındaki bu akslar ziraat, besin, nükleer mevzular, beslenme, düzenle kaos arasındaki denge, maddi mevzular, borçlar, krediler, vergiler ve ekonomiye işaret ediyor. Sevgili Fatih Altaylı’nın bu senenin başlangıcında katıldığım Teketek programında, 2022 ve 2023’te ciddi bir besin krizi içinde olacağımızı hatta buğdayla ilgili bir krizin oluşabileceğini, ekonomik olarak zor bir süreçten geçeceğimizi, nükleer mevzusunun mühim gündem maddelerimizden biri olacağını, mayıstan sonrasında ortaya çıkabilecek olan enerji krizlerini anlatmıştım; izleyenler anımsar. Bu riskler ne yazık ki devam ediyor. Tek dileğim nükleer bir hareketin asla fakat asla olmaması… Fakat riskli zamanlar yok mu bu mevzuda; ne yazık ki var! 16 Mayıs 2022 civarı, 25 Ekim 2022 civarı ve 5 Mayıs 2023 civarı gene nükleer mevzusunun ciddiyetinin farkına varabileceğimiz, mühim gündem maddelerinden biri olacağı zamanlar.

2022’de bir dünya savaşının çıkacağını sanmıyorum fakat 2023 Mart’tan sonraki süreç için bu kadar iyimser değilim ne yazık ki! Plüton’un burç değiştirmesinin derhal akabinde bu risk bulunmakta. 2022 yılı sebeplerin ortaya çıkmış olduğu bir yıl olarak karşımıza çıkabilir. Bilhassa astrolojinin büyüteç gezegeni Jüpiter’in 11 Mayıs’tan sonrasında Koç burcuna geçişi haziran ayında Mars’la yan yana gelmesiyle bu gerilim giderek daha da artabilir. Türkiye’nin bu şekilde bir senaryoda nasıl biteceğini merak ediyor olabilirsiniz. Eğer ki sema ve tarih kendi içinde tekerrür ediyorsa, hatırlarsanız biz 2. Dünya Savaşı’na girmemiştik, ihtimaller içinde bir senaryoda taraf olacağımızı yada muharebeye gireceğimizi düşünmüyorum. Ümit ederim bu göstergeler bambaşka bir sembolizmle çalışır ve kimsenin canı yanmadan bu sema pozisyonlarını atlatır geçeriz!

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.