30-45 dakika aralığında iyi oyun oynadık

03.10.2022
30-45 dakika aralığında iyi oyun oynadıkMaçın arkasından düzenlenen basın toplantısında müsabakayı galibiyetle tamamlandıkları için mutlu olduklarını aktaran Levent Eriş, maçın ilk 30 dakikasında istedikleri şeklinde oynayamadıklarını, yaptıkları hatadan yedikleri golle geriye düştüklerini dile getirdi.

Geriye düşmelerine karşın mücadeleyi bırakmadıkları için oyuncularını kutlama eden Eriş, “Bardağın dolu tarafınca bakınca, yenik duruma düştüğümüzde oyunu bırakmayan, sonuna kadar takip eden bir ekip haline dönüşmemiz sevindirici bir gelişme. 30-45 dakika aralığında iyi oyun oynadık. Bunun için antrenmanlarda fazlaca iyi çalıştık. Bu süre aralığında doğru geçişleri yapınca, golleri bulduk ve ilk yarı bitmeden öne geçtik. İkinci yarıda da oyunu koruduk ve 3-1’i yakaladık.” diye konuştu.

Eriş, müsabakayı oldukça sıcak bir havada oynadıklarına dikkat çekerek, şunları kaydetti:

“Bizlerin bile kenarda nefes almakta zorlandığımız bir ortamda oyuncularımızdan koşmalarını istiyoruz. Ekim ayı geldi diye sıcaklıklar 20 aşama düştü mü? Planlamayı meydana getiren yetkili kişilere sesleniyorum, lütfen rica ediyorum ellerini vicdanlarına koysunlar. Bu saatlerde ve bu kadar sıcakta evlatları oynatmak bir katliam kadar acı verici. Bu mevzuda duyarlı olmaya çağırıyorum. İnsan sağlığı her şeyden daha kıymetli.”

Manisaspor forması giyen Michal Meduna’nın 2006’da aşırı sıcakta oynanan maçta kalp krizi geçirdiğini hatırlatan Eriş, federasyon yetkililerinden maç saatlerinin hava şatları göz önünde bulundurularak planlanmasını talep etti.

Eriş, kulübün ekonomik şatlarını göz önünde bulundurarak genç bir ekip kurduklarını kaydederken, “Gecemizi gündüzüme katıyoruz. Maç sayımıza ve puanımıza bakınca son aşama başarılılar. Biz kendi adımıza yolun başındayız. Bu çocuklar gelişecek, çalışacak ve ilerleyen zamanda kulübümüze daha fazlaca katkı verecek.” ifadelerini kullandı.YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.