4 yada 5 lira şeklinde sayı söz mevzusu değil

01.02.2022
4 yada 5 lira şeklinde sayı söz mevzusu değilHalil İbrahim Balcı, basında yer edinen yüksek fiyatlı ekmek satışına yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını söylemiş oldu.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ekmek fiyatlarının yükseleceğine yönelik haberlere ilişkin yazılı izahat yapmış oldu.

“4-5 LİRA GİBİ RAKAMLAR ASILSIZDIR”

Ülke genelinde 200-210 gram ekmeğin 3 liradan satıldığını bildiren Halil İbrahim Balcı, “Bazı basın gösterim organlarımızda ekmeğin 4 liradan, 5 liradan satıldığına yönelik haberler gerçeği yansıtmamaktadır. 4 lira, 5 lira şeklinde bir sayı söz mevzusu değildir.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

“GEREKEN FEDAKARLIKLAR YAPILIYOR”

Balcı, fırıncılar olarak ocak ayında maliyet artışlarını dikkate alarak ülke genelinde kilogramı 12,5 lira olan ekmeğin fiyatının kilogram bazında 14-15 liranın üstüne çıkmaması yönünde ihtiyaç duyulan fedakarlığı yaptıklarını belirterek, “Burada, şu noktayı da dikkatlerinize sunmak isterim. Merdiven altı ruhsatsız fırınların bigün daha üretim yapmamaları gerekmektedir. Belediyelerimizi de bu bağlamda göreve çağrı ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Fırıncılar Federasyonu Başkanı: 4 veya 5 lira gibi rakam söz konusu değil #1

ETİKETLER: , , , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.