42 yaşlarında üçüz bebek dünyaya getirdi

07.08.2022
42 yaşlarında üçüz bebek dünyaya getirdi


Denizli’de evlat hasreti çeken Songül Kelişti, 42 yaşlarında riskleri göze alarak üçüz bebek doğurdu.

42 yaşında üçüz bebek dünyaya getirdi

Denizli’de yaşayan 42 yaşındaki Songül Kelişti, muayenesini yaptırmak suretiyle hususi hastaneye gitti. Kontrolleri meydana getirilen Kelişti, üçüz bebekleri bulunduğunu öğrendi.

Hem yaştan kaynaklı hem de üçüz bebek olmasından dolayı erken doğum riski olan hasta, her şeye karşın sıkıntılı süreçleri geride bırakarak doğumunu gerçekleştirmiş oldu.

İlk gebeliğinde sıhhatli iki kız, bir adam üçüz çocuk dünyaya getirdi. Riskli günleri azimle geride bırakan Kelişti, 42 yaşlarında ilk kez anne olmanın mutluluğuna ulaştı.

“Uzun süredir bu anı bekliyordu”

İHA’ya konuşan Dr. Suat Gencer, “Hastamız Songül Kelişti, gebeliğin başından itibaren takipli hastamızdı. Hastamız 42 yaşlarında ve ilk gebeliğiydi. Üçüz bebek bekliyorduk ve riskli bir gebelikti. Hastamızın yaşından kaynaklı risklerinden, erken doğum risklerinden bahsettik. Alacak olduğumuz tedbirlerden bahsettik. Hastamız da bu tedbirleri harfiyen uyguladı. İkiz ve üçüz bebeklerde erken doğum riski yüksek oluyor. Gebelik zehirlenmesi ve yaşa bağlı pıhtılaşma ihtimalleri yüksek oluyor. Alınan tedbirlerle mutlu sona ulaşmak nasip oldu. Bu yaşta kolay değildi ve uzun bir süredir annemiz bu anı bekliyordu.” dedi.

42 yaşında üçüz bebek dünyaya getirdi #1

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.