5. ittifak geliyor… 7 parti birleşti Türkiye İttifakı kuruldu! Cumhurbaşkanı talibi ise Ahmet Özal

14.03.2023
5. ittifak geliyor… 7 parti birleşti Türkiye İttifakı kuruldu! Cumhurbaşkanı talibi ise Ahmet Özal


Seçimlere 2 ay şeklinde bir süre kalırken, YSK seçim takvimini resmen deklare etti. Açıklanan seçim takvimine bakılırsa ittifaklar genişlemek için çalışmalarına hız verirken, aynı vakit da yeni ittifaklar da kuruluyor. ATA İttifakı’ndan sonrasında 5. ittifak için 7 parti anlaştı. Türkiye İttifakı’yla seçimlere girmeyi planlayan partiler, ortak cumhurbaşkanı adayını bile belirledi.

AHMET ÖZAL CUMHURBAŞKANI ADAYI

Anadolu Birliği Partisi, Bağımsız Cumhuriyet Partisi, Osmanlı Partisi, Teknoloji ve Kalkınma Partisi, Vatanseverler Partisi, Yeni Anavatan Partisi, Yeni Yol Partisi tarafınca oluşturulan Türkiye İttifakı, Ahmet Özal’ı cumhurbaşkanı talibi gösterme sonucu almış olduğu açıklandı.

1

Yeniçağ’ın haberine bakılırsa ise Özal adaylık için Türkiye İttifakı’nda yer edinen 7 partinin desteğini aldı.

  1. Cumhurbaşkanı ve 19. Başbakanı Turgut Özal’ın en büyük oğlu olan Ahmet Özal hem de Teknoloji ve Kalkınma Partisi’nin genel başkanlığı görevini yürütüyor. Ahmet Özal sık sık Turgut Özal’ın 17 Nisan 1993 tarihindeki ölümünün şüpheli bulunduğunu dile getirmesiyle de gündeme geliyor.

dsgü

TANITIM YAKIN ZAMANDA

Türkiye İttifakı’nın Genel Koordinatörü Bayram Akın tarafınca, Türkiye İttifakı ve cumhurbaşkanı talibi tanıtım toplantısının kısa sürede gerçekleştirileceği duyuruldu.

2

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
'Kazanacağız' dedi, oy oranını açıkladı... ‘Kazanacağız’ dedi, oy oranını deklare etti…
İstanbullular dikkat! 0.69 oranla 2 yıl geri ödemesiz kredi verilecekİstanbullular dikkat! 0.69 oranla 2 yıl geri ödemesiz kredi verilecek
İddia Bakan Soylu'nun da gündeminde! "AFAD saati 10 bin TL'ye..."İddia Bakan Asil’nun da gündeminde! “AFAD saati 10 bin TL’ye…”YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.