6 önder anlaşmıştı! Muhalefetin “seçim güvenliği komisyonu” göreve başlıyor

21.04.2022
6 önder anlaşmıştı! Muhalefetin “seçim güvenliği komisyonu” göreve başlıyor


Altı karşıcılık partisinin seçim ve sandık güvenliği mevzusunda ortak emek harcama kararının peşinden oluşturulan “seçim güvenliği komisyonu”, ilk toplantısını gelecek hafta meydana getirecek.

Edinilen bilgiye gore, CHP, İYİ Parti, Mutluluk Partisi, Demokrat Parti, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi genel başkanlarının ikinci buluşmasında almış olduğu seçim güvenliği mevzusunda ortak hareket etme sonucu çerçevesinde emekler başladı.

Bu kapsamda ilk olarak 6 parti yetkilisinin yer almış olduğu emek vermeyi meydana getirecek komisyon oluşturuldu. Komisyonda, CHP adına Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, İYİ Parti adına Seçim İşleri Başkanı Şenol Sunat, Mutluluk Partisi adına Yerel İdareler Başkanı Hasan Bitmez, Demokrat Parti adına Göç ve Toplumsal Politikalar Başkanı İlay Aksoy, DEVA Partisi adına Seçim İşleri Başkanı İdris Şahin, Gelecek Partisi adına Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Ayhan Sefer Üstün yer ediniyor.

turı

İLK TOPLANTI GELECEK HAFTA

Komisyon, 6 karşıcılık partisi genel başkanının 24 Nisan Pazar günü Demokrat Parti’nin ev sahipliğinde yapacağı üçüncü toplantı sonrası bir araya gelecek.

Seçim güvenliği terimini seçim tarihinin belirlendiği andan mazbatanın alındığı ana kadar geçen süreç olarak değerlendirecek komisyon üyeleri, ilk görüşmede temsilcisi oldukları partinin seçim güvenliğine yönelik çalışmasını paylaşacak.

ORTAK SANDIK TAKİBİ İSTİŞARE EDİLECEK

“Seçim güvenliği” ve “sandık güvenliği” başlıkları altında yapılması planlanan emek harcama çerçevesinde ortak sandık takibine yönelik bölgesel eğitim verilmesi için iş birliği istişare edilecek. Bu emek harcama kapsamında altı partinin teşkilatlanma açısından kuvvetli olduğu bölge ve iller değerlendirilecek.

Sayım güvenliğini de değerlendirecek komisyon, seçim sonuçlarının aktarılması noktasında ıslak imzalı tutanakların anında girişinin yapılacağı ortak bir teknik altyapı oluşturulması için lüzumlu yazılım çalışmalarını masaya yatıracak. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bu anket çok konuşulur! Yüzde 50,3…Bu anket fazlaca konuşulur! Yüzde 50,3…
Bakan Çavuşoğlu açıkladı! İşte geri gönderilen göçmen sayısıBakan Çavuşoğlu deklare etti! İşte geri gönderilen göçmen sayısı
Kızını öldürdü, anne intihar etti! Vahşetle ilgili yeni gelişmeKızını öldürdü, anne intihar etti! Vahşetle ilgili yeni gelişmeYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.