7 doz aşı oldu, 98 kontrol verdi

09.04.2022
7 doz aşı oldu, 98 kontrol verdiKoronavirüsten korkan 62 yaşındaki Kaşif Sevin, 7 doz aşı bulunduğunu belirtirken, toplanda 98 kez kontrol verdiğini söylemiş oldu.


Amasyalı esnafın korona korkusu: 7 doz aşı oldu, 98 test verdi

Amasya’da esnaf olan ve koronavirüse yakalanma korkusu taşıyan 62 yaşındaki Kaşif Luk, ‘Acaba korona mıyım?’ endişesiyle 2020 yılından bu yana 98 kere koronavirüs testi yaptırdı.

Şüpheye kapılan Luk, kimi zaman aynı gün içinde 3 kez kontrol verdi. Ayda averaj 4 kontrol veren Luk, koronavirüsün psikolojisini bozduğunu belirterek hastalıktan oldukça korktuğunu söylemiş oldu.

Bazı günler kendinden fazlaca şüphelen Kaşif Luk, aynı gün içinde 3 kere kontrol bile verdi. Averaj ayda 4 kere kontrol olan Luk, hastalıktan oldukça korktuğunu ve koronavirüsün psikolojisini bozduğunu belirtti.

“Bigün içinde hem Samsun’da hem Çorum’da hem de Merzifon’da kontrol verdim”

Merzifon ilçesinde esnaf olan Kaşif Luk, yaşamış olduğu süreci şu ifadeler ile söyledi:

“98 kere kontrol oldum. Bende KOAH hastalığı var. Hem de bağırsaklarımda da sorun var. Bu yüzden devamlı kontrol yaptırdım. Kimi zaman bigün içinde hem Samsun’da hem Çorum’da hem de Merzifon’da kontrol verdim. Bir günde 3 kontrol verdim. Hastanelerde bana ‘amca sen burada kapacaksın hastalığı’ diyorlar. Ben de ’korkuyorum’ diyorum.

Amasyalı esnafın korona korkusu: 7 doz aşı oldu, 98 test verdi  #1

“Eşimden başka kimsenin ne yemeğini ne çayını içtim”

Bu süreçte evime çocuklarımı, torunlarımı koymadım. Hiç kimseye yanaşmadım. İş yerimde dahil ofisime kimseyi kabul etmedim. Yanımda çalışan işçilerin çayını bile içmedim. Eşimden başka kimsenin ne yemeğini ne çayını içtim. Hastalığa karşı 7 tane aşı oldum. Bu zamana kadar yakalanmadım. Her hafta kontrole geliyorum.

Amasyalı esnafın korona korkusu: 7 doz aşı oldu, 98 kontrol verdi VİDEO

“Bir yere dokunduğum süre elimi günde 10 sefer yıkıyordum”

Bende KOAH hastalığı çıktı, sigarayı bırakalı 2 yıl oldu. Bende ürkü atak vardı. Bu korona benim psikolojimi bozdu. 2 tane psikiyatri doktoruna gittim. Mesela bir yere dokunduğum süre elimi günde 10 sefer yıkıyordum. Sürekli kolonya elimde geziyorum. Bir ay içinde 4 olduğum da oldu, 6 olduğum da oldu. Her yerde kontrol olmaya gidiyorum. Ankara’da oldum, Samsun’da oldum, Çorum’da oldum, Amasya’da oldum.”

Amasyalı esnafın korona korkusu: 7 doz aşı oldu, 98 test verdi  #2

“Bu kadar oldukça kontrol yaptıran tek hastamızdır”

Bu durum karşısında şaşırdığını dile getiren Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Şevket Özkaya, “KOAH hastası olan bir hastamızdır. Koronaya yakalandığında oldukça ağır geçireceğini düşündüğü için bu hastalığın anksiyetesini yaşayan bir hastamızdır. Koşa koşa giderek korona mı değil mi diye testini yaptıran bir hastamızdır. Pandemi sürecinde ortalama 98 kere kontrol vermiş. Ben binlerce hasta gördüm fakat bu kadar oldukça kontrol yaptıran ve bu kadar oldukça bu hastalığın anksiyetesini yaşayan oldukça azca insan gördüm. Bu kadar oldukça kontrol yaptıran tek hastamızdır. Hastamızın kronik akciğer hastalığı olduğundan yakın takip ettiğimiz bir hastadır. Covid-19’a yakalandığında risk altında olduğundan aşılarını tamamlamış ve yakın takibimizde olan bir hastadır. Kronik akciğer hastalığı olduğundan öksürük karakteri değiştiğinde teste gidiyor. Her gittiğinde de kontrol yaptırıyor. Hepsi negatif çıktı. Hem kendini korumuş hem de maske ve mesafeye dikkat etmiş. Pandemi Kaşif Bey için bitti sayılır.” ifadelerini kullandı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.