79. Altın Küre Ödülleri sahiplerini buldu

10.01.2022
79. Altın Küre Ödülleri sahiplerini buldu


Hollywood Yabancı Basın Birliği (HFPA) tarafınca düzenlenen 79. Altın Küre Ödülleri, sahiplerini buldu. Pandemi sebebiyle kırmızı halı ve canlı izlenme olmadan meydana gelen etkinlikte Altın Küre Ödülleri’ni kazananlar resmi web sayfasında duyuruldu.

Altın Küre Ödülleri adayları, 13 Aralık 2021’de rapçi Snoop Dogg ve HFPA başkanı Helen Hoehne tarafınca açıklandı. Beyaz perde tutkunlarının merakla beklediği ödüller, bazı adaylar tarafınca boykot edildi. HFPA, 6 Ocak’ta törenin hususi olarak yapılacağını ve kazananların şov sonrasında bir basın açıklamasıyla duyurulacağını deklare etti.

Sony, Tom Holland’ın film teklifini geri çevirmiş!


Sony, Tom Holland’ın film teklifini geri çevirmiş!

18 Şubat 2022 tarihinde gösterime girecek olan Uncharted filmimizde oynayacak olan Tom Holland, Sony tarafınca reddedilmiş.

The Power of the Dog, 79. Altın Küre Ödülleri’ne damgasını vurdu

1979’da meydana gelen 36. Altın Küre Ödülleri’nden bu yana, kazananlar ilk kez tv yayını yapılmadan açıklandı. Hiçbir aday, konuk ve medya kuruluşunun katılım göstermediği etkinlik, oldukça sönük geçti.

The Power of the Dog, 79. Altın Küre Ödülleri'ne damgasını vurdu
The Power of the Dog filminden kesit

Netflix yapımı olan almış olduğu üç ödül ile dikkat çeken The Power of the Dog, geceye damgasını vurdu. Amerikan Film Enstitüsü tarafınca 2021’nin en iyi filmlerinden biri seçilen The Power of Dog, Altın Küre Öldülleri’nde 7 kategoride aday olarak gösterildi. Film ek olarak 27. Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri’nde En İyi Film dahil 10 değişik kategoriye aday oldu.

En iyi müzikal film ödülüne ise West Side Story adlı film layık görüldü. Komedi ve aksiyon filmlerinden tanıdığımız Will Smith, King Richard filmi ile en iyi adam oyuncu kategorisinin kazananı oldu.

Nicole Kidman, geçtiğimiz yıl oldukça ses getiren Being the Ricardos filmi ile en iyi hanım oyuncu ödülünün sahibi oldu. tick, tick… BOOM! adlı filmdeki oyunculuğu ile eleştirmenlerin beğenisini kazanan Andrew Garfield, Müzikal/Komedi kategorisinin en iyi adam oyuncu ödülünü aldı.

79. Altın Küre Ödülleri’nin diğeri kazananları ise şu şekilde;

  • En iyi animasyon film: Encanto
  • Müzikal/Komedi kategorisinde en iyi hanım oyuncu: Rachel Zegler
  • En iyi destek adam oyuncu: Kodi Smit
  • En iyi destek hanım oyuncu: Ariana Debose
  • En iyi orijinal şarkı: No Time to Die
  • En iyi yönetmen: Jane Campion
  • Yabancı dilde en iyi film: My Car


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.