ABD Başkanı Biden’dan Rusya-Ukrayna gerilimine dair açıklamalar

16.02.2022
ABD Başkanı Biden’dan Rusya-Ukrayna gerilimine dair açıklamalarABD Başkanı Joe Biden, Rusya ve Ukrayna arasındaki krizle ilgili açıklamalarda bulunmuş oldu. Diplomasiyle sorunların çözülebileceğini söylemiş oldu.

Rusya ve Ukrayna içinde oluşan kriz sonucu ABD Başkanı Joe Biden’dan açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Biden konuşmasının genelinde diplomasiye vurgu yapmış oldu.

“DİPLOMASİYE FIRSAT VERMELİYİZ”

Oluşan gerilimin diplomasiyle çözülebileceğini belirten Biden, “Başkan Putin’e mesajımız son aşama nettir. Üst düzey politikayı sürdürmeye kararlıyız. Başkan Putin ve ben şu mevzuda mutabıkız, Avrupalı müttefiklerimizle ortaklaşa çalışmalıyız. Diplomasiye fırsat vermeliyiz. Güvenlik endişelerimizi bu şekilde ele alabiliriz. Gayemiz güvenliği daha ileri seviyeye taşıyabilmek.” dedi.

ABD Başkanı Biden dan Rusya-Ukrayna gerilimine dair açıklamalar #1

“İNSANLARIN ACI ÇEKMESİNİ ENGELLEMEK İSTİYORUZ”

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı bir güç kullanmasını istemediklerini belirten Biden, “Ülkelerin toprak bütünlüğünü müdafa ve güvenli kalmaya hakkı vardır. Diplomatik çözüm söz mevzusu olduğunda gücün kullanılmasını engellemek istiyoruz. İnsanların acı çekmesini engellemek istiyoruz.” dedi.

ABD Başkanı Biden dan Rusya-Ukrayna gerilimine dair açıklamalar #2

“RUSYA HALA TEHDİT EDİCİ BİR KONUMDA”

Amerikalıların güvenliğinden bahseden Biden, “Rusya bazı birliklerini çektiğini söylüyor sadece hemen hemen bunun teyidini alamadık. Hala Rusya’nın tehdit edici konumlarda bulunduğunu görüyoruz. Bu yüzden Amerikalıların ülkeden çıkmasını istedim. Bu yüzden büyükelçiliğimizi Polonya sınırına taşıdık. Olanları hepimiz iyi bakarsa görebilir.” dedi.

ABD Başkanı Biden dan Rusya-Ukrayna gerilimine dair açıklamalar #3

“RUS HALKINI HEDEF ALMIYORUZ”

Rusya ile bir sorunlarının olmadığını hatırlatan Biden, “ABD Rusya’yı tehdit etmiyor. Ukrayna Rusya’yı tehdit etmiyor. Rus halkını hedef almıyoruz. Rusyaya istikrarsızlık getirmiyoruz. Rusya’ya sesleniyorum, sizin düşmanınız değiliz. Bu ülkeyle derin zamanı geçmişimiz var. Provoke etmek için değil, gerçeği dile getirmek için söylüyorum bu tarz şeyleri.” dedi.

ABD Başkanı Biden dan Rusya-Ukrayna gerilimine dair açıklamalar #4

“RUSYA, UKRAYNA’YA SALDIRIRSA DÜNYA BUNU UNUTMAZ”

Harbe karşı olduklarını söyleyen Biden, “Savaşın insani neticeleri oldukça yüksek olur. Eğer Rusya, Ukrayna’ya saldırırsa dünya bunu unutmaz. Müttefiklerde buna cevap verir. NATO müttefiklerimiz kesin bir halde herhangi bir durumda cevap verecektir. Bu vakada biz inandıklarımızı korumak için çaba sarfetmek istiyoruz. Dünyanın geleceğini düşünüyoruz. Biz bu mevzuda geleceğimizi seçmek istiyoruz. Güç kullanarak herhangi bir ülkenin sınırlarını değiştiremezsiniz.” dedi.

ABD Başkanı Biden dan Rusya-Ukrayna gerilimine dair açıklamalar #5

“MÜTTEFİKLER İLE ORTAK HAREKET EDİP YAPTIRIM UYGULARIZ”

Yaptırım mevzusunda kesin olduklarını hatırlatan Biden, ” Eğer Rusya süreci kazanırsa dünya harbe sürüklenir. 2014’te Kırım’ın ilhakında yaptırım yapmamıştık fakat bu vakada müttefiklerle ortak hareket edip yaptırım uygulayacağız.” dedi.

ABD Başkanı Biden dan Rusya-Ukrayna gerilimine dair açıklamalar #6

“AMERİKALILARI SAVAŞA GÖNDERMEYECEĞİM”

Demokrasiye güvendiklerini açıklayan Biden, “Ben Amerikalıları Ukrayna’ya savaşmaya göndermeyeceğim, fakat Ukrayna’yı birçok mevzuda eğiteceğiz. ABD’nın güçleri NATO’nun doğu kanatlarını güçlendirmek için gönderildi. Eğer Rusya harekete geçerse müttefiklerle beraber ikimiz de harekete geçeceğiz. Amerikan halkı için demokrasiyi korumak için çaba sarfetmek daima bir netice getirmiştir. Rusya, Ukrayna’ya siber hücum yaparsa gene harekete geçmeye hazırız.” dedi.

ABD Başkanı Biden dan Rusya-Ukrayna gerilimine dair açıklamalar #7

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

UYARI : İnternet sitemizde yer alan tüm bilgi, haber, yazı ve yorumlar genel bilgilendirme amaçlı olup doktor muayenesi, teşhis ve tıbbi tedavi yerine geçmez. Sitemizde yer alan bilgileri uygulamadan önce mutlaka konusunda uzman bir doktora danışmalısınız. Her bireyin metabolik yapısı farklı olduğu için sitemizde verilen bilgiler sizin metabolik yapınıza ve/veya hastalığınızın tedavisine uygun olmayabilir ve size uygun olmayan bir uygulama sonucu sağlığınız bozulabilir. Siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin ve üyelerin; konusunda uzman bir doktorun görüşünü almadan ve sağlık kontrolünden geçmeden sitede yer alan bilgileri uygulamaları halinde doğabilecek sağlık sorunlarından Webhane.Com sitesi sorumlu değildir. deneme bonusu veren siteler