ABD, Meksika’dan avokado ithalatını askıya aldı

15.02.2022
ABD, Meksika’dan avokado ithalatını askıya aldıMeksika’da Amerikalı bir ziraat müfettişi tehdit edilince; ABD, ülkeden avokado ithalatını durdurdu.


ABD, Meksika’dan avokado ithalatını askıya aldı

ABD Ziraat Bakanlığı, Meksika’nın Michoacan eyaletinde Amerikalı bir ziraat müfettişine yönelik tehditlerin peşinden bu ülkeden avokado ithalatını durdurduğunu deklare etti.

MEKSİKA EN BÜYÜK PAZARINI KAYBETTİ

Meksika’nın Michoacan eyaletinde Amerikalı bir ziraat müfettişine yönelik tehditler, Meksika’nın en büyük avokado pazarı olan ABD’yı kaybetmesine oldu

Kararın senelik ortalama 3 milyar dolarlık ihracat icra eden bir endüstriyi vurması planlanıyor. Meksika 50 eyalete avokado ihracatı yaparken, ABD halihazırda dünyanın en fazlaca avokado ithalatı icra eden pazarı konumunda.

Michoacan, Meksika’nın ABD pazarına tam olarak ihracat yapma yetkisine haiz tek eyaleti.

Avokado

YETKİLİNİN TELEFONUNA TEHDİT MESAJININ GİTMESİ KARARI ALDIRDI

Bakanlık, “ABD sıhhat yetkilileri, Uruapan, Michoacán’da teftişler yürüten yetkililerinden birinin resmi cep telefonuna tehdit mesajı almasının peşinden sonucu verdi.” dedi.

Avokado

Avokado

Avokado

Avokado

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir