ABD merkezli web hizmetlerinde erişim problemi: Rusya atak mı yapıyor?

09.03.2022
ABD merkezli web hizmetlerinde erişim problemi: Rusya atak mı yapıyor?


Tüm ABD merkezli web sitelerinde erişim sorunları yaşanıyor. Birçok hizmet şu anda kullanılamaz durumda. Rusya web korsanlarının atak yapmış olduğu düşünülse de nerede ise kesintinin sebebi belli değil. İşte ayrıntılar…

Rusya’dan yaptırımlara karşı şok hamle: Yazılım korsanlığı!


Rusya’dan yaptırımlara karşı şok hamle: Yazılım korsanlığı!

Rusya, dünyanın dört bir yanından yaptırım dalgasıyla boğuşuyor. Kremlin, iddialara nazaran bu kaostan çıkmanın değişik bir yolunu arıyor.

Birçok web hizmetinde erişim problemi yaşanıyor

İçinde Snapchat, Instagram, Netflix, TikTok, Spotify, Discord, Gmail, App Store, Apple Music, YouTube ve Reddit benzer şekilde birçok toplumsal medya platformu ve aplikasyonun bulunmuş olduğu ABD merkezli web hizmetlerinde erişim problemi yaşanıyor.

Rusya ve Ukrayna arasındaki gerginlik, Rusya’yı bir fazlaca kötü etkiledi. Bunun neticelerinden biri olarak Rusya, yazılım korsanlığını yasallaştırmak adına bazı adımlar attı. Belirli türde korsan yazılımları kullanan kişiler için yasal cezaları etkin bir halde iptal etme fikrini ortaya koydu.

Vatandaşları üstündeki mağduriyeti azaltmak için bu şekilde bir yöntem geliştiren Rusya’nın, bu kapsamlı erişim sorunlarında bir parmağının olduğu düşünülüyor. Mevzu hakkında nerede ise kati bir data olmasa da, siber atak iddiaları mevcut.

Sizler bu ABD kapsamlı hizmetlerden herhangi birine erişim problemi yaşıyor musunuz? Sizce mevzunun Rusya ile bir ilgisi var mı? Fikir ve görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.