ABD Temsilciler Meclisi, Ukrayna’ya yardımı onayladı

10.03.2022
ABD Temsilciler Meclisi, Ukrayna’ya yardımı onayladı13,6 milyar dolarlık yardım, Senato’da görüşülecek. Paket kapsamında Kiev’in yanı sıra ABD’nin Avrupalı müttefiklerine kaynak aktarılacak.


ABD Temsilciler Meclisi, Ukrayna'ya yardımı onayladı

Moskova, Rusya-Ukrayna savaşı sebebiyle ABD’nin yaptırımlarına maruz kaldı.

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya’dan petrol ve doğalgaz ithalatını yasakladığını duyurmuştu.

UKRAYNA VE AVRUPALI MÜTTEFİKLERE 13,6 MİLYAR DOLAR

Temsilciler Meclisi ise Ukrayna’ya ve Avrupalı ​​müttefiklerine 13,6 milyar dolarlık desteğe onay verdi. Kararın, Senato’dan da geçmesi planlanıyor.

Tasarı ek olarak, 30 Eylül geçmişine kadar Federal Hükümet’e 1,5 trilyon dolarlık kaynak sağlıyor. ABD’nin Ukrayna’ya ve Avrupalı müttefiklerine göndereceği mali yardım bu kapsamda içeriyor.

“BOYUN EĞDİRME EYLEMLERİNE KARŞI…”

Biden, “Zorbalığa, zulme, boyun eğdirme eylemlerine karşı onları destekleyeceğiz.” dedi.

Senato çoğunluk lideri olarak vazife icra eden Chuck Schumer, “Avrupa’da cenk, Kurultay’nin enerjisini bir şeyi halletmeye ve onu süratli bir halde yerine getirmeye odakladı.” ifadesini kullandı.

ABD Temsilciler Meclisi, Ukrayna ya yardımı onayladı #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.