ABD ve Rusya içinde ‘Ukrayna’ temalı görüşmeler 10 Ocak’ta

29.12.2021
ABD ve Rusya içinde ‘Ukrayna’ temalı görüşmeler 10 Ocak’ta


ABD ve Rusya arasında 'Ukrayna' konulu görüşmeler 10 Ocak'ta

ABD Başkanı Joe Biden yönetiminden adının açıklanmasını istemeyen bir yetkili, ABD’li ve Rus yetkililerin askeri faaliyetlerine ilişkin endişeleri görüşmek ve Ukrayna mevzusunda artan gerilimi düşürmek için güvenlik görüşmelerini 10 Ocak’ta yapacaklarını beyan etti. Yetkili, 12 ve 13 Ocak’ta da daha geniş katılımlı toplantı yapılmasının beklendiğini kaydetti.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergei Ryabkov da söz mevzusu tarihleri doğrularken, görüşmelerin Moskova’ya Batı’dan yeni güvenlik garantileri verecek bir süreci başlatmasını umduğunu söylemiş oldu.

10 Ocak’taki görüşmede tabanca denetim anlaşmaları, NATO ve Rusya’nın askeri faaliyetleri ile Ukrayna mevzusunda artan gerilimler ele alınacak. Toplantı, Stratejik Güvenlik Diyaloğu kapsamında gerçekleştirilecek.

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.