ABD’de eski polis Kimberly Potter, siyahi Daunte Wright’ı öldürmekten suçlu bulunmuş oldu

24.12.2021
ABD’de eski polis Kimberly Potter, siyahi Daunte Wright’ı öldürmekten suçlu bulunmuş oldu


ABD’de eski polis Kimberly Potter, siyahi Daunte Wright’ı öldürmekten suçlu bulundu

ABD’nin Minnesota eyaletinde trafik çevirmesinde durdurulan 20 yaşındaki siyahi Daunte Wright, aracına binip kaçmaya çalmış olduğu sırada Brooklyn Center’da görevli eski polis memuru Kim Potter tarafınca vurularak yaşamını kaybetmişti. Hennepin İlçe Adliyesinde görülen davada, dört gün süresince 24 saatten fazla devam eden müzakerelerin peşinden Potter hakkında karar verildi.

Jüri, 46 yaşındaki Potter’ı, Wright’ın vurularak öldürülmesinde dikkatsizce yakıcı tabanca kullanımına dayalı birinci aşama adam öldürme ve ikinci aşama adam öldürmeden suçlu buldu. Potter, kararın peşinden derhal gözaltına alınırken, 25 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya ve kefalet seçeneği bulunmuyor. Davanın bir sonraki duruşması ise 18 Şubat 2022’de yapılacak.

Potter, geçtiğimiz 11 Nisan’da trafik çevirmesi esnasında Wright’ı durdurmuş, kaçmaya çalışan Wright elektroşok tabancası yerine gerçek silahla vurarak öldürmüştü. Potter, ifadesinde elektroşok tabancası ile gerçek silahının yerini karıştırdığını ifade etmişti.

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.