ABD’de evden çalışanların bir çok ofise dönmek istemiyor

17.02.2022
ABD’de evden çalışanların bir çok ofise dönmek istemiyorABD’de meydana getirilen bir anket, pandemi döneminde evden çalışan Amerikalıların çoğunun ofise dönmek istemediğini ortaya koydu.


ABD'de evden çalışanların çoğu ofise dönmek istemiyor

Pew Araştırma Merzezi tarafınca meydana getirilen anket sonuçlarına bakılırsa, Amerikalıların yüzde 59’u hala evden çalışıyor.

ANKETE KATILANLARIN ÇOĞU OFİSE DÖNMEK İSTEMİYOR

Ankete katılanların yüzde 60’ı, pandemi sonrası evden ya da ofisten emek harcama seçeneği sunulsa evden emek vermeyi tercih edeceğini söylemiş oldu.

Evden emek vermeyi tercih edenlerin yüzde 42’si Kovid-19’a maruz kalma endişesi taşırken, yüzde 76’sı ise bunun bir tercih bulunduğunu belirtti.

YÜZDE 17’Sİ BAŞKA YERE TAŞINDIĞI İÇİN EVDEN ÇALIŞMAYI TERCİH EDİYOR

Amerikalıların yüzde 17’si ise başka bir yere taşındığı için evden emek vermeyi tercih ettiğini ifade ederken, yüzde 32’si çocuk bakımını, yüzde 15’i ise iş yerlerine erişimde kısıtlamaları gerekçe gösterdi.

YÜZDE 44’Ü EVDEN ÇALIŞMANIN ÜRETKENLİKLERİNİN ARTIRDIĞINI SÖYLEDİ

Ankete katılanların yüzde 64’ü evde çalışmış oldukları için iş-yaşam dengelerinin iyileştiğini belirtirken, yüzde 44’ü ise evden çalışmanın üretkenliklerini artırdığını kaydetti.

ABD de evden çalışanların çoğu ofise dönmek istemiyor  #1

 

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.