ABD’’de hayvanları dondurucusunda saklayan kişi gözaltına alındı

15.04.2022
ABD’’de hayvanları dondurucusunda saklayan kişi gözaltına alındıDondurucusunda 183’e yakın köpek, tavşan ve kuş türü bulunan 43 yaşındaki Michael Patrick Turland’ın, polis ekiplerince gözaltına alındığı ve 94 ayrı suçtan mahkemeye çıkacağı öğrenildi.


ABD’'de hayvanları dondurucusunda saklayan şahıs gözaltına alındı

ABD’nin Arizona eyaleti Mohave ilçesinde bir şahıs 43 yaşındaki Michael Patrick Turland’a üreme amaçlı yılan verdiğini sadece Turland ve eşinin ortadan kaybolduğunu suç duyurusu etti.

3 Nisan günü Turland’ın evine giden polis evin aylar ilkin boşaltıldığını ve garajdaki dondurucuda oldukca sayıda ölü hayvan bulunduğunu tespit etti.

94 ayrı suçtan yargılanacak

Polis ve Hayvan Denetim Memurları, garajda 183 donmuş hayvanın bulunmuş olduğu ifade ederek bu hayvanların içinde köpekler, kaplumbağalar, kertenkeleler, kuşlar, yılanlar, fareler, sıçanlar ve tavşanlar bulunduğunu tespit etti.

Hayvanları canlı canlı dondurdu

Polis yapmış olduğu açıklamada hayvanların birçoğunun, vücut pozisyonları sebebiyle canlı olarak donmuş benzer biçimde göründüğünü belirledi. Sorgulanan Michael Patrick Turland, bazı hayvanları canlıyken dondurduğunu itiraf etti.

Polis, Turland’ın gözaltında tutulduğunu ve 94 ‘hayvanlara eziyet’ suçundan mahkemeye çıkacağını belirtti.

ABD’ de hayvanları dondurucusunda saklayan şahıs gözaltına alındı #1

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.