ABD’de hizmet sektörü PMI arttı

06.01.2022
ABD’de hizmet sektörü PMI arttıEBD’de imalat PMI’nin beklentilerin altından kalmasının arkasından açıklanan Hizmet PMI’nin artması, iktisat açısından pozitif bir gelişme olarak kabul ediliyor.


ABD'de hizmet sektörü PMI arttı

Internasyonal finansal araştırma kuruluşu IHS Markit, ABD’nin Aralık 2021 dönemine ilişkin hizmet sektörü PMI nihai verilerini deklare etti.

ABD’de hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI), Aralık 2021’de 57,5’ten 57,6 değerine revize olarak yukarı yönlü revize edildi.

BİRLEŞİK PMI ARTTI

İmalat ve hizmet sektörlerini kapsayan bileşik PMI da aralıkta 56,9’dan 57’ye yükseltildi. Bileşik PMI, geçen yıl kasımda 57,2 olarak kaydedilmişti.

HİZMET SEKTÖRÜ FAALİYETLERİNDEKİ İYİLEŞME

IHS Markit’ten meydana getirilen açıklamada, son verilerin, gelişme hızı 3 ayın en düşük seviyesine inmesine karşın hizmet sektörü faaliyetlerindeki yükselişe işaret etmiş olduğu açıklandı.

ABD

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.