ABD’de ikinci kar fırtınası planlanıyor

02.02.2022
ABD’de ikinci kar fırtınası planlanıyorABD’de geçen haftanın sonunda ülkenin kuzeydoğusunu etkileyen kar fırtınasının izleri silinmeden, ülke genelinde etkili olacak ikinci bir soğuk hava dalgasının beklendiği açıklandı.


ABD'de ikinci kar fırtınası bekleniyor

CNN Meteoroloji Servisinin bildirdiğine nazaran, yedi gün geçmeden yeni bir kar fırtınasının Rocky Dağları’ndan başlayarak ülkenin kuzeydoğusuna doğru 3 bin 200 kilometreden fazla alana yayılmasının beklendiği bilgisi paylaşıldı.

21 EYALETTE ETKİSİNİ GÖSTERECEK

Hava tahmin raporlarına nazaran yeni soğuk hava dalgası, başlangıç noktasından New England bölgesine kadar 21 eyalette şiddetli kar yağışları ve tehlikeli soğuklar şeklinde kendisini hissettirecek.

ABD de ikinci kar fırtınası bekleniyor #1

SON YÜZYILIN EN YOĞUN KAR YAĞIŞI, 45 SANTİMETREYİ GEÇEBİLİR

Yeni kar fırtınasının en etkili olacağı bölgelerden Indiana ve çevresinde kar kalınlığının 45 santimetreyi geçebileceği ve bunun, ölçümlerin yapıldığı 1900 yılından bu yana en fazla kar yağışına karşılık geleceği ifade edilirken Ohio’nun Toledo şehrinde de son 100 senenin en yoğun kar yağışının beklendiği kaydedildi.

ABD de ikinci kar fırtınası bekleniyor #2

BUZLANMA VE ELEKTRİK KESİNTİSİ UYARISI

Teksas ve çevresinde fırtınanın ilk günlerinde buzlanma ve elektrik kesintilerinin yaşanacağı, buzlanma kaynaklı trafikte aksama yaşanabileceği uyarısında bulunulmuş oldu.

ABD de ikinci kar fırtınası bekleniyor #3

SICAKLIK EKSİ ALTIYA KADAR DÜŞECEK

Tennessee ve Kentucky üstünden doğu eyaletlerine ilerleyecek soğuk hava dalgasının bilhassa cumadan itibaren tesirini artıracağı ve hafta sonu New York bölgesinde sıcaklığın sıfırın altında 6’lara kadar düşeceği açıklandı.

ABD de ikinci kar fırtınası bekleniyor #4

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.