ABD’de imalat endüstri PMI düştü

05.01.2022
ABD’de imalat endüstri PMI düştüABD’de imalat sanayinin durumunu aktaran PMI verileri, aralıkta aşağı yönlü revize edildi ve inşaat harcamaları, kasımda yüzde 0,4 artarak piyasa beklentilerinin altında terfi etti.


ABD'de imalat sanayi PMI düştü

ABD’de bazı veriler yükselse de eğer beklenenden daha azca yükseliyorsa bu piyasanın dengeleri için pozitif karşılık görmüyor.

ARALIK PMI 57,7

Internasyonal finansal araştırma kuruluşu IHS Markit, ABD’nin Aralık 2021 dönemine ilişkin imalat PMI nihai verilerini deklare etti. ABD’de imalat endüstri Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI), Aralık 2021’de 57,7’ye revize edildi.

PMI verilerinin 50 ve üstünde değerler alması sektörde “genişleme” kabul görüyor.

2021’DEKİ EN YAVAŞ İYİLEŞME

IHS Markit’ten meydana getirilen açıklamada, Amerikan imalat sektörünün düşük üretim ve yeni sipariş artışı sebebiyle 2021’deki en yavaş iyileşmeyi gösterdiği kaydedildi.

ABD

ABD’DE İNŞAAT HARCAMALARI KASIMDA BEKLENENDEN AZ ARTTI

ABD Tecim Bakanlığı, Kasım 2021 dönemine ilişkin inşaat harcamaları verilerini deklare etti. ABD’de inşaat harcamaları, Kasım 2021’de aylık bazda yüzde 0,4 artarak piyasa beklentilerinin altında yükseliş gösterdi.

Buna bakılırsa, ülkede inşaat harcamaları, Kasım 2021’de bundan önceki aya kıyasla yüzde 0,4 artışla 1,63 trilyon dolar oldu.

PİYASA YÜZDE 0,6 ARTIŞ BEKLİYORDU

Piyasa beklentilerinin altında yükseliş gösteren inşaat harcamalarının, bu zamanda yüzde 0,6 artması öngörülüyordu.

ABD

KAMU İNŞAAT HARCAMALARI AZALDI

Söz mevzusu dönemde, {özel sektör} inşaat projeleri yüzde 0,6 artarken, kamu inşaat harcamaları yüzde 0,2 azaldı. İnşaat harcamaları, senelik bazda ise yüzde 9,3’lük artış kaydetti.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.