ABD’de işsizlik maaşı başvuruları arttı

20.01.2022
ABD’de işsizlik maaşı başvuruları arttıABD’de ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı, 15 Ocak ile biten haftada beklenmedik artışla 286 bine çıkarak Ekim 2021’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.


ABD'de işsizlik maaşı başvuruları arttı

ABD Emek harcama Bakanlığı, haftalık işsizlik maaşı başvurularına ilişkin verileri deklare etti. Koronavirüs salgınının başvurulara tesiri sayılara yansıdı.

İŞSİZLİK TALEBİNDE BULUNANLARIN SAYISI

Buna nazaran, ülkede ilk kez işsizlik maaşı talebinde bulunanların sayısı 15 Ocak ile biten haftada, önceki haftaya kıyasla 55 bin artarak 286 bine terfi etti.

Bu zamanda beklentilerin aksine yükseliş gösteren ve 3 ayın en yüksek seviyesine ulaşan işsizlik maaşı başvurularının 220 bin olması öngörülüyordu.

İşsizlik maaşı başvurularının sayısına ilişkin önceki haftanın verisi 230 binden 231 bine revize edildi. Geçen hafta itibarıyla 4 haftalık averaj işsizlik maaşı başvuruları, bundan önceki haftaya kıyasla 20 bin artarak 231 bin oldu. Süregelen işsizlik başvuruları ise 8 Ocak ile biten haftada bundan önceki haftaya nazaran 84 bin artışla 1 milyon 635 bine çıktı.

ABD de işsizlik maaşı başvuruları arttı #1

KORONAVİRÜS SALGINI BAŞVURU SAYILARINI ETKİLEDİ

ABD’de ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı, koronavirüs salgınının iş gücü piyasasını etkilemesiyle geçen senenin mart ayı sonunda 6 milyon seviyelerine yükselerek zirve yapmıştı.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.