ABD’de Kurultay baskınını soruşturmasında, Ivanka Trump ifadeye çağrıldı

21.01.2022
ABD’de Kurultay baskınını soruşturmasında, Ivanka Trump ifadeye çağrıldıKurultay baskınını soruşturan Temsilciler Meclisi hususi komitesi, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı ve danışmanı Ivanka Trump’ı ifadeye çağırdı.

ABD’de 6 Ocak 2021’deki kanlı Kurultay baskınının yankıları hala sürüyor.

ABD geçmişine sürülmüş bir kara kir olarak adlandırılan baskının soruşturma süreci de devam ediyor.

TRUMP’IN KIZINI İFADEYA ÇAĞIRDILAR

Bu kapsamda 6 Ocak Soruşturma Komitesi, eski başkan Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump’ı da ifadeye çağırdı.

Komitenin gönderilmiş olduğu ifade çağrısı mektubunda, “Komite, Başkan Trump ve devrin Başkan Yardımcısı Mike Pence içinde 6 Ocak sabahı geçen ve sizin de şahitlik ettiğiniz konuşmanın detaylarını öğrenmek istiyor.” ifadesine yer verildi.

AİLEDEN İLK İSİM

Ivanka Trump, Trump’ın ailesinden söz mevzusu komiteye ifadeye çağırılan ilk isim oldu.

ABD de Kongre baskınını soruşturmasında, Ivanka Trump ifadeye çağrıldı #1

KANLI KONGRE BASKINI

ABD’de aşırı sağcı gruplar ve eski ABD Başkanı Donald Trump destekçileri, 6 Ocak 2021’de, 3 Kasım 2020 seçiminin sonuçlarının onaylanması için oturumun yapıldığı Kurultay binasını basmıştı.

Baskında 1’i polis 5 şahıs yaşamını kaybetmişti. Baskın sebebiyle halkı isyana teşvikten azil istemiyle yargılanan eski Başkan Trump, Şubat 2021’de Senatodaki oylamada aklanmıştı.

Temsilciler Meclisindeki Demokratlar, Cumhuriyetçilerin itirazına karşın bir komite kurmuş ve vakası soruşturmaya başlamıştı.

Komite, bugüne dek Trump’a yakın birçok kişiyi ifadeye çağırmış, bu çağrılara uymayan Trump’ın eski danışmanı Steve Bannon ve eski hususi kalemi Mark Meadows “Kongreyi tahkir” ile suçlanmıştı.

ABD de Kongre baskınını soruşturmasında, Ivanka Trump ifadeye çağrıldı #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir