ABD’de, maske kısıtlamaları gevşetilecek

26.02.2022
ABD’de, maske kısıtlamaları gevşetilecekMaske takma kurallarının düzenleneceği belirlenen ABD’de, kapalı kamusal alanlardaki zorunluluğun gevşetileceği açıklandı.


ABD’de, maske kısıtlamaları gevşetilecek

Koronavirüs ile savaşım kapsamında aşılama emek harcamaları devam ederken, birçok ülkede maske tedbirlerinin gevşetilmesi için çalışmalara başlandı.

ABD hükümetinin, maske takma zorunluluğunu mühim seviyede gevşetecek bir karar almaya hazırlandığı bildirildi.

KAPALI KAMUSAL ALANLARDA ZORUNLULUK GEVŞETİLECEK

Hastalık Denetim ve Önleme Merkezi’nden (CDC) bir yetkiliye bakılırsa, ülkede maske takma kurallarında değişikliğe gidilerek kapalı kamusal alanlarda bu zorunluk gevşetilecek.

ABD’de, maske kısıtlamaları gevşetilecek #1

Yetkili yeni ölçümlere bakılırsa, olay sayılarının dikkate alınmaya devam edileceğini ve bunun yanı sıra koronovirüsün omicron varyantına bağlı hastaneye yatış sayıları ve hastane kapasitelerinin göz önünde bulundurulacağını belirtti.

Yetkili ek olarak yeni politikanın, ABD hükümetinin odağını tüm enfeksiyon vakaları yerine koronavirüsten meydana gelen ciddi hastalıkları ve ölümleri önlemeye yönelmesiyle bağlantılı bulunduğunu söylemiş oldu.

“ACİL SERVİSLERİMİZ, ACİL HASTALARIN SIRADA BEKLEMESİNİ GEREKTİRMEYECEK YOĞUNLUKTA OLMALI”

CDC Direktörü Dr. Rochelle Walensky geçen hafta Beyaz Saray brifinginde, “Hastanelerimizin kalp krizi ve nüzul geçiren kişilerle ilgilenebilmesi gerekiyor. Acil servislerimiz, acil sorunları olan hastaların sırada beklemesini gerektirmeyecek yoğunlukta olmalı.” ifadesini kullanmıştı.

Öte taraftan mevcut yönergelere bakılırsa, ABD eyaletlerinin yüzde 95’inde geçerli olan toplu taşımada maske zorunluluğunun yeni CDC kılavuzunda yer alıp almayacağı merak ediliyor.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir