ABD’de polis, 12 yaşındaki evladı öldürmekle suçlandı

04.05.2022
ABD’de polis, 12 yaşındaki evladı öldürmekle suçlandıPolis memuru Edsaul Mendoza, 12 yaşlarında silahsız bir evladı sırtından vurarak öldürmekle suçlandı.


ABD'de polis, 12 yaşındaki çocuğu öldürmekle suçlandı

Sık sık orantısız güç kullanma ile gündeme gelen ABD polisi, bu sefer de 12 yaşlarında silahsız bir çocuğun öldürülmesiyle gündemde.

Mevzuya ilişkin informasyon, Philadelphia Bölge Savcılığı tarafınca kamuoyuyla paylaşıldı.

Bilgilere gore, 26 yaşındaki polis memuru Edsaul Mendoza, ‘bir hırsızlık vakasına karıştığı zannıyla’ takip ettikleri gençlerin içinde bulunan 12 yaşındaki Thomas “TJ” Siderio’yu silahsız bulunduğunu bilmiş olduğu halde öldürmekle suçlandı.

‘Silahsız bulunduğunu bilmiş olduğu halde vurdu’

AA’nın haberine gore; mart ayı başlangıcında yaşanmış olan olayın kamera kayıtlarının, Mendoza’nın Siiderio’yu ‘anlam ifade etmeyen bir halde takip etmiş olduğu ve silahsız bulunduğunu bilmesine karşın onu vurduğunu’ ispatlar özellikte olduğu açıklandı.

“Sırtından vurarak öldürdü”

Philadelphia Bölge Savcısı Larry Krasner, şu sözleri kaydetti:

“Mendoza, Siderio’ya üçüncü kez ateş ederken artık bir silahı olmadığını ve ona zarar veremeyeceğini biliyordu, fakat gene de onu sırtından vurarak öldürdü.”

Tutuklu yargılanacak

Mendoza’ya görevinden el çektirildi. Pazar günü gözaltına alınan Mendoza, 16 Mayıs’taki duruşmaya kadar tutuklu duracak.

ABD de polis, 12 yaşındaki çocuğu öldürmekle suçlandı #1

ABD de polis, 12 yaşındaki çocuğu öldürmekle suçlandı #2

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.