AB’den takviye doz şartı! 9 aylık geçerlilik süresi getirildi

22.12.2021
AB’den takviye doz şartı! 9 aylık geçerlilik süresi getirildi


AB'den takviye doz şartı! 9 aylık geçerlilik süresi getirildi

AB Komisyonu, aşı sertifikalarında son doz tarihinin 270 gün süresince seyahate olanak vereceği, bu tarihin sona ermesinden itibaren takviye doz şartı aranacağını duyurdu.

Yeni tedbir, 1 Şubat 2022’den itibaren 27 AB ülkesi için bağlayıcı olacak. Kaide, AB hükümetlerinin nitelikli çoğunluğu yada Avrupa Parlamentosu üyelerinin salt çoğunluğu tarafınca engellenebilir. Sadece bu yönde bir desteğin olmadığı belirtiliyor. Uygulamayla ortak pazar ile Schengen bölgesinin işlerliğinin sürdürülmesi, gezi özgürlüğünün korunması hedefleniyor.

Son dönemde bazı AB ülkeleri, Omicron varyantının yayılmasını azaltmak amacıyla seyahatlerde yolcular için ek önlemleri hayata geçirmeye başladı.

AB Hakkaniyet Komiseri Didier Reynders Reuters’a, AB Komisyonu’nun ek tedbirlere karşı bulunduğunu ve önlemleri değerlendirdiğini söylemiş oldu.

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir