ABD’li hemşire, rahim ameliyatı için Kars Harakani Devlet Hastanesi’ni seçti

03.10.2022
ABD’li hemşire, rahim ameliyatı için Kars Harakani Devlet Hastanesi’ni seçti


ABD’li yoğun bakım hemşiresi Kelly Damian, ameliyat için 3 ülke ve 10 hekim arasından seçtiği Kars Harakani Devlet Hastanesinde vazife icra eden Hanım Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr.Fatma Sargın’a geldi.

ABD’nin Teksas eyaletinde yaşayan yoğun bakım hemşiresi Kelly Damian, meydana getirilen kontrollerde rahminde miyom tespit edilmesinin arkasından ameliyat için araştırmalar yapmış oldu.

30 yaşındaki Damian, ABD ve eşinin ülkesi Nijerya ile arkadaşlarının bulunmuş olduğu İstanbul’da birçok doktora başvurdu.

Ameliyata ikna olmayan Damian, son olarak İstanbul’daki bir arkadaşının tavsiyesi üstüne Kars Harakani Devlet Hastanesinden Hanım Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Fatma Başak Sargın ile tanıştı.

Kars’ta ameliyat olmayı seçti

Görüşmeler üstüne Kars’ta ameliyat olmaya kabul eden Damian, eşi ve annesiyle kente geldi. Dr. Sargın ve ekibince meydana getirilen kontrollerin arkasından ameliyata alınan Damian’ın rahim bölgesinden 2 saatlik operasyonla 6 miyom çıkarıldı.

Ameliyat için Teksas’ı değil Kars’ı yeğleyen ABD’li hemşire, kendisine şifa olan Dr. Sargın’a çiçekle teşekkür etti.

ABD’li hemşire, rahim ameliyatı için Kars Harakani Devlet Hastanesi’ni seçti VİDEO

ABD’li hemşire, rahim ameliyatı için Kars Harakani Devlet Hastanesi ni seçti #1

Fahrettin Koca’dan hekim ve ekibine teşekkür

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımla Dr. Sargın ve ekibine teşekkürlerini iletti.

ABD’li hemşire, rahim ameliyatı için Kars Harakani Devlet Hastanesi ni seçti #2

“Onunla konuştuğumda ne kadar mükemmel bir hekim bulunduğunu anladım”

Ortak dost vasıtasıyla Dr. Sargın ile tanıştıklarını özetleyen Damian, şu ifadeleri kullandı:

“Dr. Başak bana yakın bir dostum tarafınca tavsiye edildi. İkisi ABD’da ikisi Nijerya’da ötekiler Türkiye’de olmak suretiyle 10 hekim seçtim. Hepsinin isimlerine baktım ve yakarma ettim. Sonunda Dr. Başak’a gitmeye karar verdim.

Onunla konuşurken istediğim her şeyi dinliyor ve cevap veriyor olması benim için oldukca önemliydi. ABD’deki Nijerya’daki ve buradaki doktorlar içinde istediğim şahıs oydu. Onunla konuştuğumda ne kadar mükemmel bir hekim bulunduğunu anladım.”

ABD’li hemşire, rahim ameliyatı için Kars Harakani Devlet Hastanesi ni seçti #3

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.