Aboneliğe dayalı Twitter Blue, Türkiye’de görüldü – Teknoloji Pusulası

25.12.2021
Aboneliğe dayalı Twitter Blue, Türkiye’de görüldü – Teknoloji Pusulası


Twitter’ın isteğe bağlı aylık abonelik hizmeti Twitter Blue, şu anda ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanılabiliyor. Hizmeti satın alanlar, toplumsal medya platformunun mevcut özelliklerine ek olarak tweet geri alma, reklamsız yazı okuma, hususi uygulama simgesi belirleme benzer halde çeşitli imkânlara erişebiliyorlar.

Dört ülkede kullanılabilen Twitter Blue, şimdiye kadar Türkiye’de erişime açılmadı. Yalnız bu durumun yakında değişebileceğini gözler önüne seren bulgular yakaladık. Kısa bir süre ilkin, Twitter’ın hem mobil hem de web sürümünde bazı profillerin Ayarlar menüsüne ‘Blue’ düğmesi tamamen Türkçeleştirilmiş bir halde eklendi.

Twitter, mavi tik alma kriterlerini açıkladı!


Twitter, mavi tik alma kriterlerini deklare etti!

Twitter, toplumsal medya platformlarında onaylanmış hesap anlamına gelen mavi tik rozeti başvuruları için kriterlerini güncelledi.

Twitter Blue yakında Türkiye’ye geliyor

Twitter, yardım sayfasında Blue hizmetinin şu anda ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanılabildiğini belirtiyor. Resmi olarak Türkiye’de kullanıma açıldığına yönelik herhangi bir duyuru olmamasına rağmen, Blue butonu belirli Türk kullananların profilinde gözükmeye başladı.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.