Adana’da kürdan tehlikesi: Gülünce boğazına firar etti

05.02.2022
Adana’da kürdan tehlikesi: Gülünce boğazına firar ettiRestoranda yiyecek beklerken arkadaşının yapmış olduğu espriye kahkaha atan Ali Ekin Ünlüsoy talihsiz bir vaka yaşadı. Gencin kalınca bağırsağına inen kürdan hastanede operasyonla çıkarıldı.


Adana'da kürdan tehlikesi: Gülünce boğazına kaçtı

Adana’da dostlarıyla bir restorana giden Ali Ekin Ünlüsoy, söyleşi esnasında kahkaha atarken ağzındaki kürdanın boğazına kaçmasıyla hastanelik oldu.

20 yaşındaki gence endoskopi işlemi uygulandı.

KALIN BAĞIRSAĞINA İNDİ

Ali Ekin Ünlüsoy’un kalınca bağırsağına kadar indirilmiş olduğu belirlenen kürdanın, meydana getirilen operasyonlarla naturel yoldan vücuttan atılması sağlandı. Sağlığına kavuşan Ünlüsoy, taburcu edildi.

Adana da kürdan tehlikesi: Gülünce boğazına kaçtı #1

ÖLÜM TEHLİKESİ YARATABİLİR

Ünlüsoy’un tedavisini yürüten Doç. Dr. Alper Avcı, yabancı cisim aspirasyonlarında hastaneye başvuran kişilerin herhangi bir kesiye gerek olmadan ‘bronkoskopi’ benzer biçimde yöntemlerle kolaylıkla tedavi edilebildiğini söylemiş oldu.

Bu vakaların daha oldukca 2-5 yaş arası çocuklarda görüldüğünü ve ölüme kadar giden tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini ifade eden Dr. Avcı, ‘tam tıkanma’ durumlarında vatandaşların temel yaşam destek manevralarını bilmesinin yaşam kurtarıcı olacağını belirtti.

Adana’da kürdan tehlikesi: Gülünce boğazına firar etti VİDEO

“BÜYÜK KORKU YAŞADIM”

Olaylal ilgili konuşan Ali Ekin Ünlüsoy ise “Şiddetli bir halde öksürmeye başladım. Dostlarım sırtıma vurarak bana destek olmaya çalıştı. Su içtim fakat boğazıma takılı kaldığını hissettim. Derhal hastaneye geldim. Kürdanın akciğerlerimde olmadığını öğrenince içim rahat etti. Gülerken, konuşurken ağzınızda bir cisim olmamasına dikkat edin, ben bunun korkusunu yaşadım. Şu an oldukça sağlıklıyım ve kendimi iyi hissediyorum.” dedi.

Adana da kürdan tehlikesi: Gülünce boğazına kaçtı #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.