Adobe, Elements 2023 ailesini tanıttı! Neler sunuyor?

30.09.2022
Adobe, Elements 2023 ailesini tanıttı! Neler sunuyor?


Adobe, fotoğraf ve video düzenlemeye yönelik 50’den fazla yazılımıyla her alandan içerik üreticisine hitap ediyor. Şirket bugün, Premiere ve Photoshop kullanıcılarının yanı sıra asla kullanmayanların dahi ilgisini çekecek yeni bir duyuru yapmış oldu. Bu duyuruyla birlikte Adobe, yapay zekâ ile desteklediği Adobe Photoshop ve Premiere Elements 2023‘ü tanıttı.

Adobe Photoshop Elements, yapay zekâ ile hareketlendirme sağlıyor

Adobe, gelecek ayki senelik MAX etkinliği öncesinde, abonelik gerektirmeyen Elements ürünlerinin 2023 sürümünü tanıttı. Geçmiş yıllarda da olduğu benzer halde öne çıkan, Photoshop Elements görüntüleri için animasyon ve Premiere için yapay zekâ uygulamalı özellikleri oldu.

Adobe, Elements 2023 ailesini tanıttı

İki yeni sürüm, Adobe’nin yaratıcı fotoğraf ve video düzenlemeyi her kullanıcı için kolay hale getirmiş olduğu özellikler içeriyor. İlk olarak Adobe Photoshop Elements 2023’ün neler sunduğuna bakalım. Ilk olarak kullanıcılar, bir alanı tarayarak bu alanın yapay zekâ ile hareketlendirilmesini sağlayacak. Animasyon, alanı seçtikten sonrasında otomatik bir halde oluşacak. Bu sayede kullanıcının hiçbir şey yapmasına gerek kalmayacak.

Adobe müjdeyi verdi: Photoshop ücretsiz oluyor!


Adobe müjdeyi verdi: Photoshop parasız oluyor!

Web tabanlı Adobe Photoshop parasız oluyor. Adobe’den gelen yeni açıklamayla Photoshop’un ‘freemium’ sürümü ortaya çıktı.

Tüm bunlarla birlikte yazılım, fotoğraflardaki herhangi bir nesneyi oynatma ve tekrardan boyutlandırma özelliği sunuyor. Ek olarak tek bir hareketle nesneleri seçmek mümkün olacak. Bir diğeri ilgi çeken özellik de fotoğrafların arka planını kolay bir halde değişim yapmak.

Bunların haricinde Adobe Photoshop Elements 2023, dişleri beyazlatma, kapalı çıkan gözleri açma, fotoğraf arka planını genişletme ve fotoğrafta olmasını istemediğiniz kişi ve nesneleri kaldırma benzer halde özellikler yer ediniyor. Ek olarak ön ayarlar ve kolajlar oluşturmak mümkün olacak.

Adobe, Elements 2023 ailesini tanıttı

Adobe Premiere Elements 2023 ise bu yıl oldukça ilgi çekici yeniliklerle kullanıcı karşısına çıkıyor. En önemli özellik ise ‘sanat içerikli efektler‘ oluyor. Bu özellik yardımıyla kullanıcılar videolarına da Vinci, Van Gogh ve Picasso benzer halde ressamlarını görünümünü tek bir hareketle uygulayacak.

Adobe Premiere Elements’in sunmuş olduğu diğeri özellikler içinde ise 100’den fazla parasız müzik, otomatik video boyutlandırma, tek tıkla videoları kesme benzer halde bilhassa yer ediniyor. Ek olarak pürüzlü videoları iyileştirme, stop-motion video oluşturma benzer halde imkânlar da var.

Peki, siz bu özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.