Adobe XD Nedir Özellikleri Nelerdir?

06.05.2020
Adobe XD Nedir Özellikleri Nelerdir?

Adobe XD nedir özellikleri nelerdir; Pratik tasarımlar için arayış halinde olan tasarımcılar tarafından aranılan soru olan Adobe XD Nedir? Sorusunu bu yazımızda tüm ayrıntıları ile cevaplayacağız. Adobe XD kullanımı oldukça basit olan mobil arayüz tasarım programıdır. Adobe ailesinin yeni üyelerinden birisi olan Adobe XD, hem MacOS da hem de Windows’da çalışmaktadır.

Programın yeni olmasından dolayı Adobe XD ile ilgili fikirlerinizi Adobe forumlarına yazabilirsiniz. Üstelik, adminler size cevap verebilir. Adobe XD programı, Illustrator ve Photoshop programları ile birlikte tam entegre bir şekilde çalışabilmektedir. Programın en büyük rakibi olan Sketch’in dosyalarını da bu program ile açmanız mümkün.

Adobe XD Nedir Özellikleri Nelerdir ve Kullanımı

Yukarıda Adobe XD kullanımının görünenden kolay olduğundan bahsetmiştik. Ayrıca, bu program rakiplerine göre size birkaç avantaj daha sunuyor. Dilerseniz, Adobe XD programının özellikleri listemize geçelim;

1.Component ve Assets

Web sitesi hazırlayan kullandığı bir özellik olan Compotent, tasarım parçalarını hazırlarken, tüm parçalardaki değişikliklerin otomatik bir şekilde yapılmasını sağlıyor.

2. Tüm Dosyanın Tek Bir Ekranda Olması

Bu özellik ile tüm web sitenizi tek bir sayfada görebilirsiniz. Parça parça görülen sitedeki elementleri buradan hızlı bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

3. Otomatik Düzenleme Fırsatı

Adobe XD özellikleri içerisindeki en güzel özelliklerinden birisi de otomatik düzenlemedir. Otomatik hizalamalar ile çok hızlı bir şekilde revize uygulamaları yaparak zamandan tasarruf edebilirsiniz.

4. Element Çoğaltma

Haberler, ürün listeleri gibi elementleri yatay veya dikey yönlü bir şekilde çoğaltabilirsiniz. Ana ekranda yaptığınız düzenlemeler eşit olarak diğer kutucuklara işler.

5. Animasyonlar Yapmak / Sayfalar Arası Bağlar Kurmak

Bir web veya mobil projesi sunarken profesyonel bir şekilde butonlar oluşturabilir, ilgili sayfalara giriş linki verebilirsiniz. Bu linklere geçiş sırasında basit şekillerde animasyonlar oluşturabilirsiniz.

Adobe XD Nedir Özellikleri Nelerdir

Adobe XD Nedir Özellikleri Nelerdir

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.