Affiliate Marketing İle Para Kazanmak

08.05.2020
Affiliate Marketing İle Para Kazanmak

Dijital dünyanın değerlenmesi ile birlikte birçok iş alanı da günyüzüne çıktı. Bunlardan birisi Affiliate Marketing. Affiliate marketing eğitimi ile öğrenilebilen bir iş olan bu ticaret yönteminde. Sizler, çeşitli sitelerle iş birlikleri yaparak, kendi web sitenizde çeşitli ürün veya hizmetlerin reklam ve tanıtımlarını yayınlayacaksınız. Affiliate marketing alanında önemli olan; sitenize giren kullanıcıların sizin vermiş olduğunuz linkten o ürünü veya hizmeti alması olacaktır.

Özellikle koronavirüs sürecinde tüketim ve alışveriş alışkanlıklarında çeşitli değişiklikler oldu. Dijitalleşme hiç olmadığı kadar hızlı gelişme gösterdi. Tabi, buna bağlı olarakta bir takım yönelimler görüldü. Peki neydi bu yönelimler? İnsanlar, E-ticaret ile iç içe bir hayat yaşamaya başladı. Covid-19 sebebi ile dışarıya çıkamayan kişiler dijital yöntem ile alışveriş yapmayı tercih etti. Dilerseniz, kısaca bu yöntemlerden birisi olan ve merak konusu olan affiliate ne demek? Affiliate ile nasıl para kazanılır? Sorularının cevabını verelim.

Affiliate Marketing İle Nasıl Para Kazanılır?

E-ticaret girişimleri oldukça masraflı ve zordur. Ticaret ile para kazanmanın bir başka yolu da affiliate ile para kazanmak. Ayrıntılarına inmek gerekirse, iş ortaklığı kurduğunuz site size bir link verir. Sizler, bu linki gerekli reklam alanlarına yapıştırırsınız. Her kullanıcı reklamlarınızı görür. Eğer, sizin verdiğiniz linkten alım sağlarsa gelirin belli bir oranı sizin hesabınıza aktarılır. Burada ürün almak veya satmak yok. Sizler, sadece aracı olarak görev yapıyorsunuz.

Satış ortaklığı sisteminde bir ürünün sepete eklenmesi veya linkinize tıklanmış olması yeterli değildir. O ürünün alımının kesin olarak gerçekleşmesi gereklidir. Affiliate marketing, bu noktada blog yazarlarına para kazandırıyor. Eğer, sizlerde satış ortaklarının şartlarına uyuyorsanız tekliflerde bulunabilirsiniz.

Ulaşabileceğiniz Affiliate Marketing Türk Satış Ortakları; ODAKLIPAZAR,MEDİKALİZE, GelirOrtakları

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.