Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan kimdir, kaç yaşlarında, aslen nereli? Savcı Sayan hangi partiden?

17.03.2023
Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan kimdir, kaç yaşlarında, aslen nereli? Savcı Sayan hangi partiden?


Günlerdir Ağrı Kamuoyunun gündeminde olan Savcı Sayan’ın milletvekilliği adaylığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca alınan kararla netlik kazanmıştır. AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın pozitif görüş bildirmesinin arkasından Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan görevinden çekilme etti. Peki, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan kimdir, kaç yaşındadır, aslen nerelidir? İşte hakkında tüm detaylar…

AĞRI BELEDİYE BAŞKANI SAVCI SAYAN KİMDİR?

Savcı Sayan, 24 çocuklu ailenin 12. evladı olarak 1971 senesinde Ağrı’da dünyaya geldi.

İlk, orta ve lise öğreniminin arkasından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini tamamladı. Bir süre öğretmenlik de meydana getiren Sayan, ulusal kanallarda yorumculuk, bölgedeki töre cinayetleri üstüne yazdığı makaleler çeşitli gazetelerde gösterildi. Sayan, ek olarak gençlik üstüne kitaplar yazdı.

Ziraat ve inşaat sektörüyle de uğraşan Sayan, evli ve bir çocuk babasıdır.

Savcı Sayan 2

AĞRI BELEDİYE BAŞKANI SAVCI SAYAN HANGİ PARTİDEN?

Günlerdir Ağrı Kamuoyunun gündeminde olan Savcı Sayan’ın milletvekilliği adaylığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca alınan kararla netlik kazanmıştır.

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın pozitif görüş bildirmesinin arkasından Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan görevinden çekilme etti. Sayan’ın hangi ilden aday listesine gireceği ise hemen hemen netlik kazanmadı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
HDP duyurmuştu! Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklamaHDP duyurmuştu! Kılıçdaroğlu’ndan ilk izahat
700 bin kişilik kentte 95 daire kaldı!700 bin kişilik kentte 95 daire kaldı!
İstanbul'da da hissedilen depremin merkez üssü Bolu olarak açıklandı!İstanbul’da da hissedilen depremin merkez üssü Bolu olarak açıklandı!YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.