Aile ve gençlik bankası kuracağız

23.04.2023
Aile ve gençlik bankası kuracağız

[ad_1]

İzmirde amatör lig maçı izleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ mühim açıklamalarda bulunmuş oldu. Dağ, Karadeniz gazını gençlerimizin geleceği için kullanacağız” dedi.

AA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Çiğli ilçesindeki temasları kapsamında İzmir 1. Amatör Lig ekiplerinden Harmandalıspor ile Çiğli Esentepespor takımları arasındaki karşılaşmayı izledi.

Dağ, maçın sonunda futbolcularla söyleşi etti.

Dağ, basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada, İzmir Büyükşehir Belediyesinin yanlış politikaları sebebiyle Çiğli’nin Harmandalı’ndaki çöplükle anıldığını söylemiş oldu.

Bölgenin sporla anılmasını istediklerini ve bu mevzuda yatırımları artıracaklarını belirten Dağ, “Birkaç yıl içinde Çiğli’den çıkan sporcuların ülke gündeminde bulunduğunu, ulusal takımda, Süper Lig’de oynayan futbolcular bulunduğunu hep birlikte göreceğiz. Buraya da bunların yatırımlarını da hızlıca hayata geçireceğiz.” diye konuştu.

“Biz yaptıklarımızla milletin karşısındayız”

Dağ, seçime giderken derhal her gün millete müjdeler verdiklerini dile getirdi.

“Geçen hafta hem TCG Anadolu’nun hizmete alınması, hem de milletimize bunun sunulması durumu söz mevzusu oldu.” diyen Dağ, şu şekilde devam etti:

Birkaç gün sonrasında Karadeniz doğalgazı ulusal sisteme verildi. Bu doğalgazdan biz aile bankası kuracağız ve inşallah aile oluşturmak isteyen gençlerimize ve hem de iş oluşturmak isteyen gençlerimize buradan iki yıl ödemesiz bir destek verme imkanı olacak. Bunu da inşallah seçimden sonrasında hayata geçireceğiz. Gene bugün Sayın Cumhurbaşkanı’mız Sakarya’da açılışlar gerçekleştiriyor. Dün de depremin üstünden iki aylık bir süre geçmiş olmasına karşın köy evlerinin teslimatı yapılmış oldu. Biz gerçeklerle milletimizin karşısındayız. Biz yaptıklarımızla milletin karşısındayız. Yaptıklarımızı ortaya koyuyoruz ve yapacaklarımız açısından da ‘Yaptıklarımızın teminatıdır.’ diyoruz.

Hamza Dağ açıkladı: TCG Anadolu gemimiz İzmir'de olacak

“Sükunun devamını arzuluyoruz”

Dağ, ülkede huzurun sürmesini istediklerini altını çizdi.

Birilerinin tehditleriyle yol yürümeyeceklerini ifade eden Dağ, şu şekilde dedi:

Devamlı olarak parmak sallayan bir kesim var. ‘Hesaplaşacağız.’ diyorlar. Biz 21 yıl iktidarımız döneminde ki bazıları bizim iktidarımızda bakanlık, başbakanlık yapmış olup şu anda karşı ittifaka geçmiş olsalar da günahıyla, sevabıyla her yaptığımızın sonuna kadar arkasındayız. İnşallah önümüzdeki 5 senede gene iktidar olarak devam edeceğiz fakat ısrarlı bir halde bizimle hesaplaşacağını söyleyenler, bizi temsil eden kitlelerle bizlere bugüne dek oy veren kitlelere parmak sallayanlar ve hem de da 14 Mayıs’tan sonrası için bazı heveslerini ortaya koyan terör örgütleri bizim huzurumuzu bozamayacak.

TCG Anadolu’nun İzmir’e geleceğini kaydeden Dağ, “İnşallah TCG Anadolu gemisi gelecek hafta İzmir’e gelecek ve körfeze demir atacak. Büyük olasılıkla, zamanlamada bir problem eğer olmazsa cuma günü inşallah TCG Anadolu gemimiz İzmir’de olacak.” ifadelerini kullandı.

Hamza Dağ açıkladı: TCG Anadolu gemimiz İzmir'de olacak

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.