Airbus A-300 tipi yolcu uçağı Orta Doğu’da eğitim için kullanılacak

19.01.2022
Airbus A-300 tipi yolcu uçağı Orta Doğu’da eğitim için kullanılacakBir Türk havayolu firmasında 2001 yılına kadar taşımacılık faaliyetlerinde bulunan Airbus A-300 tipi yolcu uçağı, artık eğitim aleti olarak kullanılacak.


Airbus A-300 tipi yolcu uçağı Orta Doğu'da eğitim için kullanılacak

İstanbul Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı’nda 2001’den beri bekletilen tayyare, bir Orta Doğu ülkesinde eğitim alanında kullanılması için 12 parça halinde 9 tır ile Ambarlı Limanı’na gönderildi.

Parçalara bölünen yolcu uçağının Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı’ndan Ambarlı Limanı’na sevki esnasında polis ekipleri de birlikte rol aldı. Projeyi gerçekleştiren şirket yetkilisi Emre Özkul, uçağın ömrünü tamamlamış halde 2001 yılından bu yana beklediğini söylemiş oldu.

Airbus A-300 tipi yolcu uçağı Orta Doğu da eğitim için kullanılacak #1

“ORTA DOĞU ÜLKESİNDE HAVACILIK EĞİTİMİ VERECEK”

Özkul, “Bu hurdaya ayrılmış uçağı biz eğitim aleti olarak müdafa sanayii projesi şeklinde ileri dönüşüm yaparak endüstriye kazandırıyoruz. Bugün itibarıyla 12 bölüme bölünmüş bir halde zor şartlarda gemiye yüklenmeye gidiyor. İhraç oluyor. İleride bir Orta Doğu ülkesinde havacılık eğitimi verecek.” dedi.

Airbus A-300 tipi yolcu uçağı Orta Doğu da eğitim için kullanılacak #2

Airbus A-300 tipi yolcu uçağı Orta Doğu da eğitim için kullanılacak #3

Airbus A-300 tipi yolcu uçağı Orta Doğu da eğitim için kullanılacak #4

Airbus A-300 tipi yolcu uçağı Orta Doğu da eğitim için kullanılacak #5

Airbus A-300 tipi yolcu uçağı Orta Doğu da eğitim için kullanılacak #6

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.