AirPods kulaklıklar, Android telefonda iyi mi kullanılır?

02.01.2022
AirPods kulaklıklar, Android telefonda iyi mi kullanılır?


Son zamanlarda yüksek bir satış rakamı elde eden Apple AirPods kulaklıklar, tesirinde bırakan özelliklere haiz olmasıyla dikkat çekiyor. Bu ürünün haiz olduğu uzun pil ömrü ve gürültü engelleme özelliklerinden yararlanmak isteyen pek oldukca Android kullanıcısı vardır. Her ne kadar AirPods kulaklıkları yalnızca iOS işletim sistemine uygun olduğu düşünülüyor olsa da yapacağınız birkaç ek adım sonucunda […]

Son zamanlarda yüksek bir satış rakamı elde eden Apple AirPods kulaklıklar, tesirinde bırakan özelliklere haiz olmasıyla dikkat çekiyor. Bu ürünün haiz olduğu uzun pil ömrü ve gürültü engelleme özelliklerinden yararlanmak isteyen pek oldukca Android kullanıcısı vardır.

Her ne kadar AirPods kulaklıkları yalnızca iOS işletim sistemine uygun olduğu düşünülüyor olsa da yapacağınız birkaç ek adım sonucunda Android kullanıcıları da kullanabiliyor. Bu durumda ise Android kullanıcıları aklına “AirPods’u Android telefonda iyi mi kullanabiliriz?” sorusu geliyor. Bu yazımızda da yapmanız gerekenleri açıkladık.

AirPods modelleri için yazılım güncellemesi yayınlandı


AirPods modelleri için yazılım güncellemesi yayınlandı

Apple, AirPods 3 ve AirPods Pro başta olmak suretiyle AiPods modelleri için yeni bir yazılım güncellemesi yayınladı.

AirPods kulaklıklar Android telefonda iyi mi kullanılır?

AirPods’lar, diğeri Bluetooth cihazlarıyla aynı şekilde bağlanır. Bu işlemler için yapmanız gerekenler şu şekilde:

  • AirPods’larınızı haiz olduğu kutusunun içine koyun ve kutuyu açık tutun.
  • Arkasından kutunun LED ışığı beyaz renkte yanıp sönene kadar arkasındaki düğmeye basın. Eğer AirPods Max’iniz var ise bunu yerine durum ışığı beyaz renkte yanıp sönene kadar gürültü denetim düğmesine basılı tutun.
https://i1.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/12/AirPods-kulakliklar-Android-telefonda-nasil-kullanilir-2.jpg?resize=1170%2C658&ssl=1
  • Sonrasında ise Android cihazınızda “Ayarlar”ı açın.
  • Bluetooth ya da bağlı cihazlar seçeneğine dokunun.
  • Yeni aygıt kısmında AirPods gözüktüğünde eşleştirmek için dokunun ve eşleştirin.
  • Tüm bu işlemler sonucunda Airpods kulaklıklar cihazınıza eşleşmiş olur.

Bağlantıyı kesmek istediğinizde ise AirPods’ları tekrara kutularına koyun ve kapatın. Tekrardan kutusundan çıkardığınız zaman otomatik bir halde cihazınıza bağlanır.

Android’de hangi AirPods özellikleri dönem dışı bırakıldı?

Android cihazlara bağlanıyor olsa da AirPods’lar Apple cihazlarıyla çalışacak şekilde hazırlanmış olur. Bu bakımdan yalnızca iPhone, iPad ve Mac’lerle çalışacak özelliklere haizdir. Bunlar içinde yer edinen ilk özellik Siri’dir. Bir diğeri özellik ise pil ömrünü denetim etmedir. Bunların yanı sıra otomatik kulak anlama, cihazlar içinde otomatik geçiş ve AirPods’lara dokunmanın ya da basmanın ne yaptığını değişim yapma şeklinde özellikler de vardır.

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/12/AirPods-kulakliklar-Android-telefonda-nasil-kullanilir-3.jpg?resize=1170%2C658&ssl=1

AirPods’unuza dokunarak ya da basarak müziği çalmaya yada duraklatmaya devam edebilirsiniz. AirPods Pro ya da AirPods Max’e sahipseniz, gene de gürültü önleme ve şeffaflık modlarını kullanmaya devam edebilirsiniz. Yalnız bu özellikler baştan dönem dışı kalmış olsa da bazılarını uygulamalar vasıtasıyla tekrardan etkin hale getirmek mümkündür.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.