AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: Yurtsever CHP’liler, CHP’ye haiz çıksın!

22.11.2022
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: Yurtsever CHP’liler, CHP’ye haiz çıksın!


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD) tarafınca geleneksel hale gelen Anadolu Buluşmaları programında gündeme ilişkin mühim açıklamalarda bulunmuş oldu.

WhatsApp Image 2022-11-22 at 14.02.47 (2)

“BİZ TERÖRLE MÜCADELE EDERKEN BİRİLERİ BOŞ DURMUYOR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ, “Aslına bakarsan bir süredir Cumhurbaşkanımız ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ diye Suriye’nin kuzeyinde terör devleti kurulmasına dair internasyonal güçlerin hayata geçirmeye çalmış olduğu projeye oldukca net bir durum ortaya konulmuştu. Bu aşamada baktığımız vakit yalnız CHP’den değil Altılı Masa’dan yalnız bir partiden destek mesajı geldi, İYİ Parti’den. Onun haricinde hiçbir siyasal partiden destek mesajı gelmedi. Dün CHP Parti Sözcüsü de oldukca sıska bir halde bir süreç ortaya koymuş oldu. Terörle mücadelenin biz topyekün birlik ve beraberlik içinde yapılması icap ettiğini düşünüyoruz. Doğal ki son dönemde ciddi mücadeleler verildi. Bitti diyemeyiz fakat biz bu mücadeleyi etkin bir halde yerinde kaynağında yaparken birileri doğal ki boş durmuyor. Onları yöneten Internasyonal bazı yapılar hem de terörden 40 yıldan bu yana bazı netice uman çevreler, bunların devamı noktasında emekler yapıyorlar” diye konuştu.

WhatsApp Image 2022-11-22 at 14.02.47

“VATANSEVER CHP’LİLERE İŞ DÜŞÜYOR”

CHP’nin Suriye’ye meydana getirilen hava harekatında sessiz kalmasına tepki gösteren Hamza Dağ, “HDP’nin tavrına milletimiz alıştı. Alışkan diye değil de tahmin ediyor. HDP’nin siyasal varlığı noktasında, PKK’nın sözcülüğünün dışına çıkması gerekiyor. Fakat CHP’nin gelmiş olduğu pozisyon aslolan sorgulanan. CHP’nin gazeteciler raporu olarak ifade etmiş oldukları rapordaki birçok kişinin terör örgütü o vakit da üyesi bugün de elinde silahla dağda görüntüler verdiğini görüyoruz. CHP’nin üst tarafının terörün yanında saf tuttuğunu görüyoruz. Öteki mevzu tezkere. Tezkerede Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’deki bu terör yapılanmasını ortadan kaldırmak için yapmış olduğu mücadeleye Cumhuriyet Halk Partisi ne yazık ki hayır oyu vermiştir. CHP o zamanki tezkereye de Suriye’ye herhangi bir harekat olmasın hatta Suriye’de bulunan unsurlar geri dönsün diye hayır oyu vermişti. Şimdi de son olarak hava harekatı başladıktan sonrasında ortalama 2-3 gün sonrasında oldukca sıska asla hiç kimseye temas etmeyecek bir halde açıklamayla geçiştirilmiş. Burada yurtsever CHP’lilere vazife düşüyor. Yurtsever CHP’liler yakalanmış olan Cumhuriyet Halk Partisi’ni, kendi partilerini demokratik yollarla seçimle yeniden ele geçirirlerse, bu hem CHP’ye yarar elde etmiş olur hem ülkeye yarar elde etmiş olur” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2022-11-22 at 14.02.48 (1)

WhatsApp Image 2022-11-22 at 14.02.48

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Pankreas kanseri hakkında doğru sanılan yanlış bilgiPankreas kanseri hakkında doğru sanılan yanlış informasyon
Meteoroloji uyardı: Dışarı çıkacaklar dikkat! 'Hava çok değişecek'Meteoroloji uyardı: Dışarı çıkacaklar dikkat! ‘Hava oldukca değişecek’
Hem İmamoğlu'na hem Yavaş'a meydan okuduHem İmamoğlu’na hem Yavaş’a meydan okuduYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.