AK Parti İstanbul Danışma Meclisi toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dikkat çeken armağan: Sürmanşette…

02.09.2022
AK Parti İstanbul Danışma Meclisi toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dikkat çeken armağan: Sürmanşette…


Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kurultay Merkezi’nde düzenlenen AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’ndaki konuşmasına, “Sevgili İstanbullular, sevgili AK Partililer, kıymetli dava ve yol dostlarım, teşkilatlarımızın kıymetli mensupları, kıymetli hanım kardeşlerim, gözümüzün nuru sevgili gençler, hepinizi en kalbi duygularımla, hasretle, muhabbetle selamlıyorum.” diyerek başladı.

Bugün İstanbul’un bir başka güzel bulunduğunu ifade eden Erdoğan, “Sizinle bu kent bir başka güzel. Rabb’ime, bana sizler benzer biçimde yol arkadaşları, dava arkadaşları, savaşım arkadaşları nasip etmiş olduğu için ne kadar hamdetsem azdır. Gönüllerimizi bu güzel atmosferde buluşturan İstanbul İl Başkanlığımızı, il başkanımız ve ekibini canıgönülden kutlama ediyorum.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Binlerce senedir insanlığın göz bebeği bu şehri 6 çağ ilkin bizlere armağan eden ecdadı rahmet ve saygıyla yad ediyoruz. Dün 2023 hedeflerimizi Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına adamıştık. Bugün 2053 vizyonumuzu İstanbul’un fethinin 600. yılına adıyoruz. Yarın evlatlarımız bir adım sonraki hedeflerini Malazgirt Zaferi’nin bininci yıl dönümü olan 2071’e adayacaklar. İşte millet olmak budur. İşte devlet olmak budur. İşte büyük olmak, kuvvetli olmak, cihanşümul olmak budur. Uzunca bir süredir bizi işte bu ruhtan, bu maziden, bu şuurdan koparmak için çalıştılar. Dünyada ne kadar sapkın ideoloji var ise hepsini de getirip gençlerimize dayattılar. Bölgemizde ne kadar gerilim ve çatışma mevzusu var ise hepsini de getirip milletimize dayattılar. Hepimiz kalkınma, hak, özgürlük, gelişme, uygarlık yolunda ilerlerken, bizlere hep bölünmeyi, parçalanmayı, küçülmeyi, geri kalmayı, vesayeti, darbeleri dayattılar. Maalesef bu sebeple, evet Ulusal Mücadelemizi zafere ulaştırdık, evet yeni devletimizi kurduk, evet özgürlüğümüzü yine kazandık fakat siyasal, ekonomik, askeri, toplumsal olarak ulaşmamız ihtiyaç duyulan noktanın hep arkasında kaldık. Peşinde bırakıldık.”

Ülkenin ve milletin bu makus talihini yenmek için başlatılan girişimlerde kimi vakit idam sehpalarında, kimi vakit vesayetin oyunlarının dehlizlerinde akamete uğradıklarını dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti:

“AK Parti’nin ülkemize en büyük hizmeti işte bu makus talihi tekrar geri gelmemek suretiyle yenmiş olmasıdır. Gençler, artık bu ülkeye vesayetin pençesini geçirmesi eskisinden oldukca daha zor olsa gerek. Artık bu ülkede darbe dönemlerinin tekrardan açılması eskisinden oldukca daha zor olsa gerek. Artık bu ülkede geri kalmışlığın bir yazgı benzer biçimde kabullenilmesi eskisinden oldukca daha zor olsa gerek. Bundan dolayı biz milletimizle beraber ülkemize, Tanrı’a hamdolsun, çağ atlattık.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Gerçekleştirdiğimiz demokrasi ve kalkınma devrimleri yardımıyla Türkiye, ülkesi ve milletiyle dünyanın en üst ligine terfi etti.

Şahıs başına ulusal gelir 9 bin 500 dolara dayandı. Daha da iyi olacak.

Dün 2023 hedeflerimizi Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yılına adamıştık. Bugün 2053 vizyonumuzu İstanbul’un Fetih edilmesi’nin 600’üncü yılına adıyoruz.

İstanbul, kuruluşumuzdan bugüne tüm zaferlerimizin olduğu benzer biçimde, 2023 seçimlerinin de Tanrı’ın izniyle lokomotifi olacaktır.

Ülkemizdeki tüm yurttaşlarımız benzer biçimde Alevi Bektaşi kardeşlerimizin meselelerinin çoğunu biz çözdük. Kalanlarını da adım adım çözüme kavuşturuyoruz.

Tanrı’sız, Muhammed’siz, Ali’siz Alevilik olmaz. Sapkın zevklerin üstüne inşa edilenlerle insanlık olmaz.

Öteki ittifaklar ve partiler hemen hemen herhangi bir cumhurbaşkanı talibi söyleniş edemediler. Herhangi bir projeleri, hedefleri de yok.

(6’lı masa) Bu masanın altındaki PKK güdümündeki 7’nci ortağın hesabı, kendilerini ilgilendirir.

(6’lı Masa) Masanın arkasında ellerini ovuşturarak bekleyen 8. ortak FETÖ’nün hesabı, kendilerini ilgilendirir.

2023 senesinde seçimi kazanacaksak kendi gayretimizle kazanacağız.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A DİKKAT ÇEKEN HEDİYE

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, toplantı sonrası sahneye çıkarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a armağan takdim etti.

322

Kabaktepe, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Haziran 2023 seçimlerinden bigün sonrasının basılmış gazetesini armağan etti. ‘2. Yüzyıl’ adı verilen gazetede Cumhur İttifakı’nın seçimi kazanılmış olduğu yazıldı.

‘BÜYÜK TÜRKİYE KAZANDI’

Kabaktepe, “Haziran 2023 seçimlerinin olduğu pazar gününün ertesi günkü gazetesini bastık. Haziran 2023 ‘2. Yüzyıl’ gazetesinin sürmanşeti, ‘Başkan Erdoğan: Milletimize teşekkür ederim’, ‘Büyük Türkiye kazanmıştır’, ‘Türkiye, demokrasi sınavından başarıyla çıktı’, ‘Erdoğan’ın 16’ncı galibiyeti’ ifadelerini kullandı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik temasCumhurbaşkanı Erdoğan’dan eleştiri temas
'Demir Yumruk' soruşturması tamamlandı! Çok çarpıcı detaylar‘Demir Yumruk’ soruşturması tamamlandı! Oldukca çarpıcı detaylar
'Afgan ev sahibi' polemiği! 'İçişleri Bakanlığı yerine şaşırıp...'‘Afgan ev sahibi’ polemiği! ‘İçişleri Bakanlığı yerine şaşırıp…’YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.