AK Parti Sözcüsü Çelik’ten HDP’li Paylan’a sert tepki: ‘Bu, ahlaksız bir tekliftir’

23.04.2022
AK Parti Sözcüsü Çelik’ten HDP’li Paylan’a sert tepki: ‘Bu, ahlaksız bir tekliftir’


AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Çelik, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu açıklamayla, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ın sözde Ermeni soykırımının tanınması için verdiği kanun teklifine tepki gösterdi.

“BU, AHLAKSIZ BİR TEKLİFTİR”

Ömer Çelik, “TBMM çatısı altında vazife meydana getiren ve milletvekili sıfatı taşıyan bir kimsenin, 1915 senesinde Osmanlı Devleti’nde yaşanmış olan vakalar hakkında zamanı ve hukuki dayanaklardan yoksun ve mesnetsiz iddiaları esas alan teklifini reddediyoruz ve şiddetle kınıyoruz. Bu, ahlaksız bir tekliftir.” değerlendirmesini yapmış oldu.

AK Parti Sözcüsü Çelik, şunları kaydetti:

“Asla kimse milletimize soykırım iftirası atamaz. Yüce Meclisin çatısı altında birinin bunu yapması ise siyasal ahlaksızlıktır. Bu ahlaksızlığın ve iftiranın kimlerin güdümünde gerçekleştiğini biliyoruz. Türkiye düşmanlarının soykırım yalanını mahkum etmeye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız bu mevzuda arşivlerin açılmasını ve sonucu tarihçilerin vermesi icap ettiğini söyleyen büyük bir özgüven politikasına imza atmıştır. Soykırım iftirasını sektör haline getirenler ise bu yüzleşmeden firar etmiştir. Bu teklif, Azerbaycan’ın desteklediği Türkiye ile Ermenistan içinde süregelen normalleşme sürecine dönük de bir sabotaj girişimidir. Sabotaj şebekesi ve sözde soykırım lobisi aynı çatı altında barınmaktadır. İlgili kişi derhal Yüce Türk Milletinden özür dilemelidir. Bu mevzuda ihtiyaç duyulan hukuki takibatı yapacağız. Sözde soykırım lobisini ve arkasındaki sabotaj şebekesini lanetliyoruz. Milletimize karacılık atan bu ahlaksız teklif yok hükmündedir.”

NE OLMUŞTU?

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, TBMM Başkanlığına sözde Ermeni soykırımının tanınmasına ilişkin kanun teklifi sunmuştu. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bakan Çavuşoğlu'ndan önemli açıklamalar! "Hava sahasını kapattık"Bakan Çavuşoğlu’ndan mühim açıklamalar! “Hava sahasını kapattık”
İstanbul'da feci kaza! Ünlü iş insanının kızı son yolculuğuna uğurlandıİstanbul’da feci kaza! Meşhur iş insanının kızı son yolculuğuna uğurlandı
2021 yazı en sıcak mevsim oldu!2021 yazı en sıcak mevsim oldu!YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir