AK Parti’de tehlikeli sonuç zirve! 15 maddelik ‘yeni seçim yasası’ masada…

24.01.2022
AK Parti’de tehlikeli sonuç zirve! 15 maddelik ‘yeni seçim yasası’ masada…


Yeni seçim yasası ile ilgili detayların netleşeceği tehlikeli sonuç toplantı bugün yapılacak. AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanıyor. Görüşmede Informasyon ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri’nin, başkanlığının metaverse dünyasıyla ilgili çalışmalarına ilişkin sunum yapacağı öğrenildi.

İTTİFAKI GENİŞLETME

Görüşmede, 1 Şubat’ta çalışmalarına kalmış olduğu yerden devam edecek Meclis’in gündemindeki mevzu başlıkları da masaya yatırılacak. Bu kapsamda AK Parti ve MHP’nin çalışmalarını bitirdiği 15 maddelik yeni seçim yasasıyla ilgili Genel Başkan Yardımcısı Dirimsel Yazıcı’nın bir bilgilendirme yapabileceği ifade ediliyor. Milliyet’in haberine nazaran; Teklifin AK Parti ve MHP’nin ortak düzenlemesi olarak en geç şubat ayının ortasında Meclis Başkanlığı’na sunulması umut ediliyor.

Görüşmede, Cumhur İttifakı’nın genişletilmesine yönelik atılabilecek adımların görüşülebileceği de belirtiliyor.

2

MERKEZ BANKASI KARARI

Öte taraftan MYK’da, ekonomideki son gelişmelerin ele alınması; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Merkez Bankası’nın son faiz kararıyla ilgili değerlendirmelerde bulunacağı ifade edildi. Ek olarak Erdoğan’ın Sezen Aksu’ya yönelik tepki ve destek kampanyaları ile tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş ile ilgili değerlendirmelerde bulunması da umut ediliyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
15 yaşındaki kız çocuğuna kuzeninden fuhuş tuzağı! İçeceğine ilaç atıp...15 yaşındaki kız çocuğuna kuzeninden fuhuş tuzağı! İçeceğine ilaç atıp…
Çocuğunuzla bağınızı kuvvetlendirecek yeni aktivite trendleri!Çocuğunuzla bağınızı kuvvetlendirecek yeni aktivite trendleri!
‘Zikir çeken rütbeliler’ iddiasına yalanlama‘Zikir çeken rütbeliler’ iddiasına yalanlamaYAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.