AK Parti’de milletvekili aday adaylığı müracaat süresi uzatıldı!

15.03.2023
AK Parti’de milletvekili aday adaylığı müracaat süresi uzatıldı!


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) sonucu ile milletvekili aday adaylığı müracaat süresinin 22 Mart Çarşamba saat 17.00’ye kadar uzatıldığını bildirdi.

Yavuz, parti genel merkezinde yapmış olduğu açıklamada, genel merkez fuaye salonu ve 81 ilde milletvekilliği aday adaylığı başvurularının devam ettiğini belirtti.

“SÜREYİ UZATMA NEDENİMİZ; YIĞILMALAR NEDENİYLE ZORLANIYORUZ”

Daha ilkin yaptıkları açıklamalarda müracaat sürecinin yarın sona ereceğini ifade ettiklerini sadece fazlaca fazla müracaat bulunduğunu vurgulayan Yavuz şunları kaydetti:

“İllerimizden de aday adaylığı müracaat süresinin uzatılması talebi oldu. MYK sonucu ile milletvekili aday adaylığı müracaat süresi gelecek hafta çarşamba günü saat 17.00’ye kadar uzatılmıştır. Süreyi uzatma nedenimiz; yığılmalar sebebiyle zorlanıyoruz. Daha çok sayıda gelecek müracaatları da öngörmemiz sebebiyle illerimizde ve burada güçlük yaşanmasın istiyoruz. Bu karara bağlı olarak temayül yoklamasının zamanı de değişti. Teşkilat temayül yoklamamızı 25 Mart Cumartesi günü 10.00 ila 16.00 saatleri içinde yapacağız. Üç günde 3 bini aşan bir müracaat söz mevzusu. Bu rağbeti gördüğümüz için tarihleri esnettik.” (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Ayrıntılar netleşti! Gözler o saate çevrildiAyrıntılar netleşti! Gözler o saate çevrildi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: 74 milyar lira hesaplara yatırıldıCumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: 74 milyar lira hesaplara yatırıldı
ABD İHA'sı ile Rus savaş uçağı Karadeniz'de çarpıştı!ABD İHA’sı ile Rus cenk uçağı Karadeniz’de çarpıştı!YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.