AK Parti’den asgari ücret açıklaması: Kuvvetli artış olacak

08.10.2022
AK Parti’den asgari ücret açıklaması: Kuvvetli artış olacak


Tüm kesimlerin sıkıntılarını çözmek için çalıştıklarını söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, asgari ücret ile ilgili kuvvetli artışların yaşanacağını söylemiş oldu.

AK Parti'den asgari ücret açıklaması: Güçlü artış olacak

Türkiye’de son dönemde yaşanmış olan yaşam pahalılığı ve enflasyon problemi hükümetin en mühim emek harcama alanı.

Vatandaşı enflasyona ezdirmeme sözü veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücrette yüzde 30 ara zammı temmuzda açaçıklayarak ücretin 5 bin 500 liraya çıkarıldığını duyurmuştu.

Yıl başlangıcında yeni asgari ücret miktarı belirlenecek

Bu kapsamda yıl başlangıcında ise dönem şartları da göz önünde bulundurularak yeni bir ücret belirlenecek.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Kırıkkale’de düzenlenen “2023’e Doğru Kent Buluşmaları” programında yapmış olduğu konuşmada, bu mevzuya değindi.

İHA’nın haberine bakılırsa Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne 80 maddelik poşet kanunun sevk edildiğini ifade eden Sarıeroğlu, tüm kesimlerin beklentilerini karşılayacak düzenlemeleri yapacaklarını belirtti.

AK Parti’den asgari ücret açıklaması: Kuvvetli artış olacak VİDEO

“Kuvvetli artışların yaşanacağı bir dönem olacak”

Dönem şartlarına bakılırsa asgari ücrette kuvvetli artışların yaşanacağını vurgulayan Sarıeroğlu, “Bütçe sürecinden sonrasında da gene emekçilerimizin başta ‘EYT’ olmak suretiyle sözleşmelilerin kadro mevzusu olmak suretiyle arkasından asgari ücretimizin gene o dönemki şartlar değerlendirilerek asgari ücretle çalışan yurttaşlarımızın; kaldı ki asgari ücret yalnız asgari ücretle çalışanları etkilemiyor.

Toplumsal yardımlar başta olmak suretiyle engelli aylıkları, evde bakım aylıkları, yaşlı aylıkları ve her alanı etkiliyor. Tüm işyerlerindeki ücret skalalarını da bu tip artışa tesir eden bir toplumsal denge ücretidir aslına bakarsak. Bu anlamda asgari ücret ile ilgili de kuvvetli artışların yaşanacağı bir dönem olacak” dedi.

Sarıeroğlu, 84 milyon yurttaş için Türkiye’nin geleceği için kuvvetli bir halde çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

AK Parti den asgari ücret açıklaması: Güçlü artış olacak #1

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.