AK Partili Elitaş ve CHP’li Ağbaba içinde “cüzdanımı yürüttün” esprisi

07.01.2022
AK Partili Elitaş ve CHP’li Ağbaba içinde “cüzdanımı yürüttün” esprisi


AK Partili Mustafa Elitaş, kanun teklifinin birinci maddesinde yer edinen ‘Merkez Bankası’ düzenlemesine ilişkin münakaşa esnasında, kendisine söz atan Ağbaba’ya, “Sen cüzdanına haiz çıkamadın” diye karşılık verdi. Ağbaba da “Sen cüzdanımı yürüttün. Milletvekili arkadaşlarıma, ‘Lütfen cüzdanlarınıza haiz çıkın şundan dolayı Elitaş cüzdan yürütüyor’ diye uyardım” dedi.

İçindekiler

VEKİLLER ARASINDA EĞLENCELİ ANLAR

Elitaş da “Veli Ağbaba gene söylüyorum. Sen cüzdanına haiz çıkmadın. O gün cüzdanını unutmuş. Genel başkan yardımcısı olarak üç tane milletvekillini seferber etmişsin. Tanrı’tan bir AK Partili milletvekili bulmuş ki sahibine teslim etmiş” diye yanıt verdi. Yitik cüzdan meselesinin tekrardan açılması milletvekilleri içinde gülüşmelere niçin oldu.

dad

CÜZDAN ATIŞMASI DEVAM ETTİ

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, oturmuş olduğu yerden ‘sataşma var’ diyerek, Veli Ağbaba’nın, kendisine “Cüzdanımı yürüttü” söylediğini beyan etti. Veli Ağbaba da güler bir halde, “Vallahi yürüttü” dedi. Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz ise “Vallahi ‘cüzdan yürütme’ oldukça ağır bir kelime hakikaten” diye karşılık verdi. Veli Ağbaba, cüzdanını unutmadığını masanın üstüne bıraktığını söylemiş oldu. Elitaş da ısrarla Ağbaba’nın cüzdanı unuttuğunu dile getirdi. Elitaş ile Ağbaba arasındaki cüzdan atışmasını Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz sonlandırdı. Elitaş oturmuş olduğu yerden Ağbaba’ya söz atmaya devam ederek, “Minimum asgari ücretin yarısı kadar kıymeti var o cüzdanın” dedi. Elitaş’la Ağbaba içinde Genel Kurul’da süregelen, ‘cüzdan’ atışması komisyonda esprisi mevzusu oldu.

AĞBABA’NIN KAYBETTİĞİ CÜZDANI ELİTAŞ BULMUŞTU

CHP’li Ağbaba, cüzdanını 23 Aralık’ta meclis başkanvekilinin odasında unutmuştu. Cüzdanı kabul eden AK Parti’li Elitaş da TBMM Genel Kurulu’nda konuşarak, “Sayın Ağbaba, AK Parti’liler güvenilir adamlardır. Niye biliyor musun? Şu ne? CHP Milletvekilli Veli Ağbaba’nın cüzdanı. Nerede unutmuşsun? Ya, cüzdanına haiz olamayan adam bu ülkenin bütçesine iyi mi haiz olacak?” diyerek Ağbaba’nın unutmuş olduğu cüzdanı kürsüden göstermişti. (DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Koronavirüste kapanma yok, ek önlem var! 100 bin vaka bekleniyor…Koronavirüste kapanma yok, ek tedbir var! 100 bin olay umut ediliyor…
Kesintisiz bir gece uykusu için yeni Orkid Ultra Gece Extra PlusKesintisiz bir gece uykusu için yeni Orkid Ultra Gece Extra Plus
AK Parti'den emekli milletvekili maaşı açıklamasıAK Parti’den emekli milletvekili maaşı açıklamasıETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.