AK Partili Mustafa Ateş ekonomideki gelişimleri 2. Abdulhamid’in tahttan inmiş olduğu döneme benzetti

18.12.2021
AK Partili Mustafa Ateş ekonomideki gelişimleri 2. Abdulhamid’in tahttan inmiş olduğu döneme benzetti


Işyar Sen Konfederasyonu’na bağları Bem-Bir-Sen Mersin Şubesince, emekliye ayrılan 7 sendika üyesi adına vefa gecesi düzenlendi. Bir Otelde düzenlenen geceye, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ateş, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, Toroslar Belediye Başkan Vekili Adnan Baş, AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Recai Karslı ve Işyar Sen İl Başkanı Abdullah Çelik ile siyasal parti temsilcileri ve oldukca sayıda sendika üyesi katıldı.

Sendikal faaliyetlerin anlatıldığı sinevizyon gösteriminin peşinden konuşan Bem-Bir-Sen Mersin Şube Başkanı İhsan Ayten, ömürlerinin büyük bir bölümünü devletine hizmet etmek için harcayarak emekli olan sendika üyelerine emekliliklerinin hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Ayten, “Sendika olarak vefa duygusunun mühim bir hizmet bulunduğunu düşünmekte ve önemsemekteyiz. Bu vesile ile programımızın hazırlanmasında alın teri dökenlere teşekkür ediyorum. Emekli olan arkadaşlarımıza bundan sonraki yaşamlarında sıhhat ve refah diyorum” ifadelerini kullandı.

“EK PROTOKOL İLE KAMU ÇALIŞANLARININ KAYIPLARININ TELAFİ EDİLMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Işyar Sen İl Başkanı Abdullah Çelik ise emekli olan sendika üyelerini, bundan sonraki yaşamlarında Emekli Işyar-Sen’de görmek istediklerini dile getirdi. Sendika olarak ağustos ayında imzalanan toplu sözleşmeye ek olarak yaşanmış olan ekonomik dalgalanmalardan dolayı ek bir protokol talepleri bulunduğunu hatırlatan Çelik, “Ocak ayında enflasyon farkı alacağız fakat görünen o ki, kayıpları telafi etmek için bu zam yetmeyecek. Toplu sözleşmeye ek bir protokol ile tüm kamu çalışanlarının kayıplarının telafi edilmesini istiyoruz. Bakanımız da bu talebi pozitif yönde buldu ve ocak ayında bu talebin gündeme alınacağını söylemiş oldu. Asgari ücret belirlendi ve üstün dereceli düzeyde yüzde 50 düzeyinde bir artış yapılmış oldu. Bu oran asgari ücretle çalışanları memnun etti. Memurlar olarak ocak ayında bu artışın maaşlarımıza yansımasını bekliyoruz” diye konuştu.

“OSMANLI’YI YIKMAYA YÖNELİK GİRİŞİMLERİNDE YAŞANAN SÜREÇ NEYSE, BUGÜN YAŞANAN SÜREÇTE AYNI”

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ateş de konuşmasında, Türkiye’nin son 3-4 senedir, FETÖ darbe girişiminin peşinden süregelen iç ve dış saldırılara karşı bir süreci yönetmeye çalıştığını beyan etti. Yaşanmış olan bu süreci 2. Abdulhamid’in tahttan inmiş olduğu döneme benzeten Ateş, “Emperyalist güçlerin ülkemizin içinde o dönemdeki işbirlikçileri ile Osmanlı Devletini yıkmaya yönelik girişimlerinde yaşanmış olan süreç her neyse, bugün yaşanmış olan süreçte aynı. İktidar olduğumuz günden bugüne dek bir oldukca kez hükümeti yıkma girişimleri olmuş ve son olarak FETÖ darbe girişiminden sonrasında ekonomik baskılarla bu ülkenin önü kesilmeye çalışılmıştır. ABD Başkanı Biden’in, ’Dostlarımızla beraber Tayyip Erdoğan’ı iktidardan indireceğiz’ cümlesini ben oldukca önemsiyorum. Geçen gün Kılıçdaroğlu da bütçe görüşmelerinde mecliste aynı cümleyi kullandı. Bu cümleler bizlere neyi hatırlatıyor? Kimin kimlerle dost bulunduğunu biz net bir halde görüyoruz artık. Düne kadar gizli saklı bir ekip görüşmelerle ortaklık içinde olan Millet İttifakı’nın paydaşları, Cumhur İttifakı’nı alt edebilmek için artık düne kadar HDP ile gizli saklı görüşmelerini açık bir halde ortaya koydular. Bir bakıyoruz HDP’nin sözcüleri ile CHP’nin sözcüleri aynı cümleleri ortaya koymaya başladılar” şeklinde konuştu.

“MEMURLARI DA SEVİNDİRECEK BİR TABLOYU ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE GÖRECEĞİMİZE İNANIYORUM”

Oynanmak istenilen oyunları hep beraber bozacaklarını kaydeden Ateş, ekonomiye ilişkin ise bugüne dek iktidar olarak hiçbir kesimi enflasyon karşısında ezdirmemeye çaba ettiklerini belirterek, asgari ücretin yüzde 50’lik üstün dereceli bir artışla belirlendiğini hatırlattı. Memurları da sevindirecek bir tabloyu gelecek günlerde göreceklerine inandığını dile getiren Ateş, şöyleki devam etti; “Bugüne dek milletimiz için her türlü riski göze alarak, her türlü sıkıntıyı göze alarak halkın refahı ve mutluluğu için her türlü emek vermeyi ortaya koymaya çalıştık. Ekonomide yaşanmış olan süreç yalnız Türkiye’nin değil, dünyanın problemi. Fakat şu gerçeği de görmemiz gerekiyor; birazcık devletimizde de bu anlamda bir etik çöküntü yaşadığımız için bazı fırsatçılar, ithalata dayalı olmayan ürünlere kendi başlarına zam yaparak, stokçuluk yaparak yükseltmeye çalışıyor. Hükümetimiz de bununla ilgili lüzumlu tedbirleri alıyor ve yasal düzenlemeleri yapıyor. Ben inanıyorum ki, bugüne dek çektiğimiz sıkıntıların iyi mi üstesinden geldiysek, bunun da üstesinden geleceğiz.”

Konuşmaların peşinden protokol üyelerince, emekliye ayrılan sendika üyelerine plaket verildi. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Hayatını kolaylaştıran sigortaYaşamını kolaylaştıran sigorta
PARTNERMerakla bekleniyordu! AGİ'de yeni gelişmeMerakla bekleniyordu! AGİ’de yeni gelişme
Kılıçdaroğlu'ndan İmamoğlu'na... "Rahat edeceksin Ekrem Başkan"Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu’na… “Rahat edeceksin Ekrem Başkan”YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.